Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáknál milyen rendszeressé...

A cicáknál milyen rendszerességű hányás a "normális"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először tartok csak benti cicát, így nem tudom 100%ig hogy mi is a normális, vagy mivel kene felkeresni az orvost....

Nekem egy sziámi jellegű cicusom van, 1,5 éves. Kb 1,5-2 hetente van, hogy hány. Átlagban frissen evés után, vagy a száraztápot vagy a macskafüvet, illetve van, hogy csak ilyen átlátszó folyadékot. Eszik iszik rendesen, ez kis kora ota így van, jó súlyban van, és mindig nagyon játékos, aktív. 2 állatdokinak is mondtam már, de azt mondták ez normális a lenyelt szőr miatt. De ő szőrt sosem hány, és alapon kap szőroldópasztát és heti 1x át van furminatorozva a bundája, hogy a nagyja halott szőrt kiszedjem. Féreghajtózva is van negyed évenként, bár csak nagyon ritkán kap nyers húst, átlagban megfőzöm neki.

Normális az ha a cica olykor hány egy kis adagot? Vagy keressek fel vele egy harmadik dokit aki ki is vizsgálja?


2017. okt. 14. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Kertben, de macskaeledelen tartott 2 macskánk közül valamelyik kb. 1-2 havonta hány egyszer teraszra, vagy gyepen jobban látható helyre. Évek óta, tehát nem hal bele.
2017. okt. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Az én 3 éves benti macskám még sosem hányt, rendszeresen kapja a szőroldó pasztát így mindig átmegy rajta a szőr. Én a tápra gyanakodnék - a sziámiknak nagyon érzékeny a gyomrunk, egy sensitive táp esetleg segíthet.
2017. okt. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg ez normális, vannak ilyen hányós macskák. Ha közvetlenül evés után hány, az attól lehet, hogy túl gyorsan evett, rágás nélkül. Akkor van gond, ha egymás után sokszor hány, már megemésztett kaját. Szerintem felesleges komolyabban kivizsgálni, amíg nincs más tünete. Esetleg megpróbálkozhatsz tápváltással, hátha a kajában van valami, ami irritálja a gyomrát, vagy az is lehet, hogy egy nagyobb szemű száraztáp, amit kénytelen megrágni rendesen, nem jönne vissza olyan gyakran.
2017. okt. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!