Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy a cica kimenjen az útra?

Figyelt kérdés
Anyukámék nem engedik hogy a házban legyen, szóval ez a megoldás kilőve. Kamrába csuktuk be, de a kamra ablakán kiugrott. Szelíd és hűséges cica, de félek hogy elcsapja egy autó :(

2017. okt. 18. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy minek nektek macska?
2017. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Néha nem árt levágni a macska karmát. Csak meg ne kapjon közben!
2017. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a cica választhatna, tutira inkább vadászna és rohangálna odakint, mint hogy szobadísz legyen akár kétszer annyi ideig."


Na ezt magyarázd a tizenakárhány éves benti macskámnak, aki korábban kinti volt, de csak szenvedés volt neki, mert állandóan fázott, hiszen a keringése már nem valami jó, és utálta a havas, esős időt, félt a tűzijátéktól, vihartól, ezerféle veszélyforrásnak volt kitéve: utcán, szomszédban kutyák és mérgezésre is képes szomszédok, és még sorolhatnám. Lényeg a lényeg, folyton rosszkedvű volt, mogorva, és csak lustult egész nap, és hízott mint a fene.

Tavaly óta benti cica lett belőle, és mintha kicserélték volna. Felélénkült, játszik, kergetőzik, ugrál, meg se látszik rajta a kora. Ami a legjobb, hogy most már soha többet nem lesz veszélyben, nem üti el autó, nem bántják, nem szed össze betegségeket, és soha többet nem kell áznia/fáznia. A fűtött szobában éldegélhet kényelmesen.


Tudom hogy off, de mindenképp le akartam írni, mert az előző válaszoló szerint a macskák csak kint akarnak rohangálni és mindenki aki a szobában tartja őket biztonságban, az állatkínzó meg stb.

2017. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#10 nem tudom honnan veszed ezt a meghízós ellustulós dumát, az én macskám akkor biztos kivétel volt ez alól..


#12 ez hogy jön ide? :D


Kérdező: estére se zárjátok be a kamrába, mert megbolondul szegény! A cicák este a legaktívabbak, és szerintem ez így még jobb is, mert ilyenkor tényleg lényegesen kevesebb autó jár az utakon. Nappal a legtöbb cica alszik, pihen egyébként is.


Mennyi idős cica? Kandúr/nőstény?

Szerintem ne félj ennyire emiatt, ennél rosszabb dolgok sokkal nagyobb eséllyel történhetnek a cicákkal. A macskák többsége fél az autóktól, és nem megy a közelükbe sem. Gondolom nem főút mellett laktok, ahol száguldoznak az autók. Ha nem, akkor elég kicsi az esélye hogy elütik a cicádat.

2017. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A macskabiztos kerítést úgy is el lehet érni, hogy a meglévő tetejére kell erősíteni visszahajló dróthálót. Ami visszafelé, őfelé hajlik, azon nem tud kimászni. Akkor telken belül maradna.
2017. okt. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]


Előző vagyok, erre gondoltam.

2017. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha kandúr, akkor ivartalanítsd ki, így nem fog annyit és olyan messzire elcsavarogni.

Vegyél neki egy neon színű, fényvisszaverő nyakörvet.


Macskabiztos kerítés.

2017. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!