Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatvédők miért nem...

Az állatvédők miért nem harcolnak az ellen, hogy minden mesében, gyerekdalban a cicákkal tejet itatnak?

Figyelt kérdés
Sajnos az összes gyerekeknek szóló mese és dal arról szól, hogy a cica tejet "eszik", így már gyerekkorban elültetik ezt az ostoba tévhitet, ami egyértelműen árt a cicáknak.

2017. febr. 4. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek majd megtanulja, hogy a mese és a dalocska nem a való élet. Erre vannak a szülők.
2017. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Majd ha a való életben már nincs szenvedő állat, akkor rátérünk a mesékre.

A gyerekeknek pedig tanítsák meg a szülők, akik már teljesen kiokosodtak, hogy a gyerekdalok ostobaságok, és akkor már egyúttal azt is, hogy állatokat nem bántunk. Akkor egy idő után talán nem lesz szükség állatvédőkre sem.

2017. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én magam is ebben a tévhitben nőttem fel, gyerekként rendre tejet adtam a macskáknak és nem értettem, miért fosnak egyfolytában. Most már anyuka vagyok, és amikor ilyet olvasunk, mindig magyarázkodok közben, hogy ez butaság, nem adunk a cicáknak tejet, legfeljebb laktózmenteset.

Épp a nyáron találtunk kóbor kiscicákat, akikről gondoskodtunk és a lányom már hozta is nekik a tejet, hogy az milyen jó lesz.

2017. febr. 4. 21:17
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezek a népdalok/mesék általában az egyszerű falusi életmód szülöttei, melyek szájhagyomány és különféle falusi tradíciók által maradtak fenn. A falusi nagymamám sem babusgatásért tartja a macskát. Sajnos moslékon tartja, amúgy is csak egy egérfogó.

Nehéz eltörölni ezeket a tejes kifejezéseket...például ott van a "Cirmos cica haj...". Az én cicám prémium tápot kap, viszont ha megérzi a vajat, azonnal adnom kell neki..

Nem lehet/szabad a néphagyomány ellen harcolni, ettől színesebb a mondóka készletünk.

Ismerek szülőket, akik a "Virágéknál ég a világ"-ot nem tanítják a gyereknek, mert rejtett erőszak van benne (sül a béka).

2017. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
A falusi háztáji gazdaságokban az egerészni tartott kinti macskák mindig kaptak a reggel és este fejt friss tejből. Nagyon szépek és erősek voltak tőle. Persze kaptak mást is, például ételmaradékot. A többi szükségletüket meg egerészéssel egészítették ki. Valószínű így lehetett ez például a középkorban is. Ezért maradhatott meg a mai napig a cica és tej párosítás. És tényleg, nagyon szerették a tejet, fejéskor követelték hogy annyit kapjanak amennyi beléjük fér.
2017. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Nagyszuleim fallun laknak, ahany macska volt az udvaron, azt etettek hussal, csonttal, kenyer+tejjel, es a legtobben megeltek +10 evet. Ha szomjasak voltak, akkor ittak pataki/forras/eso-vizet...errol ennyit!
2017. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Mert a tej csak az agyontenyésztett macskáknak árt! Nekünk már sok macskánk volt, mindig kaptak tejet, de soha nem lett tőle semmi bajuk. Sőt! A lányoméknak Németországban van két majd 10 éves macskája, és azok is isznak reggel-este tejet!
2017. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor elnézést a kérdésért, lehet az én cicám is ilyen túltenyésztett fajta :)
2017. febr. 4. 22:06
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Hagyjuk már ezt a macskának árt a tej szöveget. Igen, a macskák között is vannak laktózérzékenyek, ahogy az emberek között is, a többinek viszont semmi gondot nem okoz. Komolyan mondom, már a fülemen jön ki... aztán jönnek az önjelölt tudósok, hiába mondom hogy 13 éves macskám nem fosik tőle és még mindig él, az nem számít... és nem csak én tapasztalatom ezt
2017. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12%

*tapasztalom


Amúgy kérdező ezt neked szántam :) csak már elegem van, hogy mindig állatkínzó az, aki tejet ad macskának, miközben semmi baja tőle

2017. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!