Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhak? Nem tudom mit csinaljak!

Bolhak? Nem tudom mit csinaljak!

Figyelt kérdés

11 hetes kiscicam van.

Multhonapban kapott egy fajta bolhairtot, direkt kiscicaknak,ami nagyon jo volt. 2 ora mulva potyogtak a halott bolhak.


Mostanaban az allatorvosunk nem rendelt, ezert mashonnan kellett szereznem, de ott nem volt az a fajta, amit eloszor vettem, igy mast kaptam. 4 kg-os macskara valot. Ennek felet adagoltam be, (spot on) viszont 3-4 utan is teli van bolhaval!

Adjam be a masik felet is?


A helyiallatorvos csak hetfon lesz elerheto. Varjak addig inkabb, es szerezzem azt , ami hatott?



2017. nov. 4. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Várd meg az állatorvosotokat. Ne tedd rá a másik felét.

Viszont ha már a múlt hónapban kapott irtót, akkor most nem szabadna már, hogy tele legyen bolhával. Ezt beszéld meg az orvossal.

2017. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Havonta kell ismetelni a spot on-t.
2017. nov. 4. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom ezek a csepegtetősek,bolha ellen 3 hónapig jók,kullancs ellen 1 hónapig.Én tavasszal és nyár közepe felé szoktam az enyémeket csepegtetni, soha nem találtam bolhát bennük.
2017. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kinti macskád van, akkor folyamatosan (kb. 2-3 havonta) kell neki adnod a bolhairtó spot on-t, ugyanis odakint nagyon gyorsan visszafertőződik. Ha rányomtad a nyakára, érdemes jól bemasszírozgatni is, utána pedig egy darabig ne engedd ki és figyelj arra, hogy semmi ne kenje le a szőréről.


Ha benti cicád van, akkor nem elég a cicádból kiirtani a bolhákat, ugyanis a bolhapeték nagyon könnyedén rátapadnak a textiliákra. Plédekre, párnákra, kanapéra, de különösen a szőnyegre. Amit csak lehet, azt mosd ki forróvízben vagy fertőtlenítő mosószeradalékkal, amit nem lehet kimosni, azt fújd le textilfertőtlenítővel, vagy poratkairtó is hatásos lehet. Gyakran törölgess port és porszívózz fel, mert a kis bolhák elhalt hámsejtekkel táplálkoznak.

Ha odafigyelsz a tisztaságra és bolhairtózod a cicát, akkor nagyon hamar rendbe fog jönni a dolog, plusz ha a cicának nincs lehetősége visszafertőződésre (pl. azzal, hogy kiengeded) akkor sosem lesz többé problémád a bolhákkal.

2017. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!