Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 és fél hónapos kiscicám az...

3 és fél hónapos kiscicám az elmúlt 2 napban nem hajlandó megenni az eddig kedvenc macskaeledelét. Ilyenkor mi a teendő? ⬇

Figyelt kérdés

2 hete van nálunk és mikor kaptuk észrevettük hogy szörcsög. Akkor semmi más tünete nem volt, de vittük orvoshoz. Megállapították, hogy magas láza van, antibiotikumot kapott és infúziót is. Egy hét múlva kellett visszavinni, vagyis most pénteken. Még mindig magas laza volt, nem használt az antibiotikum, és a szörcsögés sem múlt el. Kapott megint antibiotikumot, lázcsillapítót meg valamit a szörcsögésre. Vasárnap megint antibiotikum injekciózta visszük.

VISZONT tegnap észrevettük hogy az eddig kedvenc csirkés kajáját nem eszi. Mikor vesszük elő, jön és nyávog, de mikor lerakják megszagolja és csak néz ránk. A halassal ugyanez. Kétségbe estem hogy nem eszik semmit és egy szelet párizsit adtam neki, amit nagy nehezen és lassan, de megevett. Azóta mégegyszer kapott meg mindig nem evett mást. Mit csináljak? Vasárnapig adjak neki párizsit vagy eszik macskakaját ha éhes lesz?

Előre is köszi a választ:)



2017. nov. 4. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az antibiotikum kissé kikészítette a gyomrát, embernél is előfordul. A fontosabb szerintem, hogy igyon eleget! Amúgy sem erről híresek a cicák, enyém is mikor beteg volt, alig ivott, fecskendővel adtam neki vizet.

Amit hallottam, hogy a rizs (szétfőzve) jót tesz a cica gyomrának, esetleg próbálj meg adni neki kis adag, megsütött csirkemellet.


Kitartást!

2017. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utobbi idobe ket szurcsogo cicaval is volt dolgom.Leraktam nekik a tanyert ok korbeszaglasztak meg a kornyeket is,az egyiken latszott,hogy nagyon keresi a kajat,de megsem evett.Olyan volt mintha nem erzekelne.Szerintem mivel bevan dugulva az orruk nem erzik az ennivalo illatat es ezert nem esznek.Egyszer megprobaltam,hogy a szajaba tuszkoltam egy falatot es utana evett.Mondjuk a cicak nagyon valogatosak.Van amit ket napig szeretnek utana meg rase neznek.
2017. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Calopet pasztát vegyél az állatorvosnál vagy állatpatikában.
2017. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek valóban árthatnak a cica emésztőrendszerének. Próbálj meg egy kevéske csirkemellet apró kockákra vágva kb ugyan annyi rizzsel egy kevés vízben összefözni. A rizst főzd túl, hogy jo puha legyen, só minden más nélkül. Vagy próbáld meg a kajáját amíg beteg kézből adni neki falatjával. Ha ez sem működik állatpatikában szerezz be calopet pasztát vagy más egyébb magas kalóriatartalmú ételpótló pasztát. De elsősorban arra figyeljetek, hogy biztosan igyon eleget. Ha magas láza van könnyen kiszáradhat. Jobbulást neki
2017. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!