Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a Farmina N&D Cat macskatáp...

Ez a Farmina N&D Cat macskatáp jó?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem furcsa, hogy van benne ennyi gyümölcs, de viszont elég kis százalékban... És Friss, csontmentes bárányhús (30%), szárított bárányhús (25%) ami azért elég jónak tűnik.

És ez a linkelt típus gabona mentes legalább. A fehérje 42% a nyerszsír 20%.


Viszont elég drága...


2017. nov. 9. 16:37
 1/10 Maxitabi ***** válasza:
Összetétele jó, az én válogatós macskáim is megkóstolták, és szerették. Nagyobb mennyiséget-vagyis főtápként még nem ették, csak kiegészítésként. Viszont úgy szerették.
2017. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz táp,de a friss hús 70%-a tudjuk,hogy víz. Ha ezt kivonják(márpedig a száraztápból kivonják a vizet) akkor már annyira nem fest jól szerintem. A sok "zöldség" tornázza fel a fehérjetartalmat.
2017. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos vagy Te ebben? De akkor ez kb. minden tápra igaz, nem?
2017. nov. 9. 22:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Most nézem,hogy 4000/kiló? 😲

Akkor már inkább ezt venném:

[link]

Szerintem durván túl van árazva.

2017. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Húsok, húsliszt:


Hús összetevő esetén nem a húspultból kivett húsra kell gondolni, mert azt nem lehetséges csak úgy, a tápba tenni, szárítani kell az eltarthatóság illetve a tápba illeszthetőség miatt. A száraztápok nedvességtartalma 12% alatti. A friss húst nyersen mérve a víztartalmát is beleszámítják a tömegébe, ami aztán a szárításnál eltűnik. Így kerül a 60-70% nyers húsból valójában 10-15% a tápba. Tehát nem több, mint egy 15% húsliszt tartalmú kutya-, macska eledelbe. A hús a levágott marha, sertés, csirke, hal, birka vagy kecske tisztított húsát jelenti. A hús tartalmazhat harántcsíkolt vázizmot, nyelvet, rekeszizmot, szívet, nyelőcsövet, zsírszövetet és bőrdarabokat, inakat, idegeket és vérereket. A feldolgozás során a hús nyers súlyának akár 80%-át is elvesztheti


Húsliszt, mi is az?


A húsliszt a hús szárítás utáni őrlését jelenti, a húsmennyiséget egy kutya-, macskatápban leginkább ez tükrözi. Nevezhetjük szárított húsnak is. Talán ez fejezi ki leginkább a valóságot. A húsliszt állati szövetekből készült liszt. Nem tartalmazhat szőrt, patát, vért, szarvat, irhadarabokat, gyomortartalmat vagy bélsarat. Nem tartalmazhat továbbá hozzáadott egyéb anyagot és 14%-nál több nem emészthető anyagot. A húslisztben az emészthetetlen nyersfehérje maximum 11% lehet. A húslisztet feldolgozás után használják fel és tényleges súlyt mutat az összetevők listáján az egész húsok vagy nyers-súlyú húsok mellett. Tehát ha valahol azt írják, hogy 20% húsliszt, akkor az valóban 20% hústartalmat jelent. Tanulság, néha a magas hústartalom megtévesztő lehet

2017. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A témához kapcsolódva még egy furcsa meghatározás, amit a tápos zsák címkéjén láthatunk: nyersfehérje. Ez egy kémiai módszerrel (Kjeldahl-módszer) kimutatható, az összes nitrogén tartalmú anyagra vonatkozó meghatározás, amely nem feltétlenül a kutyatáp macskatáp hústartalmát határozza meg, hanem benne foglaltatik a táp összes többi fehérje tartalmú (zöldségek, gabonafélék, zsírok...) összetevőjének mennyisége is.
2017. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy nagyon jó minőségű táp. Valószínűleg finom is, mert az én macskám meg ismerősök macskái is rá vannak kattanva. Drágának nem drágább szerintem, mint a hasonló minőségű tápok, inkább az a gond, hogy nem sok helyen árulnak belőle nagyobb kiszerelést.
2017. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
90%-os! Köszi a választ, de sajnos azt még mindíg nem értem, hogy azt honnan tudod, hogy nem a beletett érték van ráírva, hanem az eredeti húsállapot...
2017. nov. 10. 09:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul vannak különböző elkészítési teknikák, lehet pl. hkdegen sajtolt is egy táp.
2017. nov. 10. 09:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudtok erről valami hiteles könyvet? Mert eléggé érdekelne a téma...
2017. nov. 10. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!