Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég kaptam egy kb 1 éves...

Nemrég kaptam egy kb 1 éves tanyasi macskát (panelba) de nagyon félős szegényke. egy helybe gubbaszt, kézbe megmarad, de amint nem figyelünk rögtön be megy az ágy alá vagy valami szűkös helyre. Hogy szoktassam be?

Figyelt kérdés

#macska #házba szoktatás
2017. nov. 14. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyni kell békén! Majd a saját tempójában becserkészi a környezetét, megtapasztalja, hogy senki nem bántja és feloldódik.

Lehet 1 hét, 1 hónap, de meg fog történni, ha nem húzkodjátok ki mindig az ágy alól.

2017. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Adni kell neki teret, de szerintem ülj le vele szemben tisztes távolságban, valami jutifalatot szerezz be és azzal próbáld elcsábítani. Türelem:)
2017. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az előző is írta. Nem kell erőltetni, hagyni kell, hogy a saját tempójában megszokja a helyzetet. Bár néha meglehet fogni, simogatni, kényeztetni, hogy érezze nem akarjátok bántani. Idő kell neki, főleg, hogy már nem kölyök macska.
2017. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Valószínűleg nem volt kézhez szoktatva eddig, ezért fél. Tartsd tiszteletben, hogy ő most nem barátot lád benned, hanem fél tőled és az új környezettől. Adj neki időt. Legyél sokat a közelében, etetésnél simítsd meg, egy idő fel fog oldódni és keresni fogja veled a kapcsolatot. Engedd meg neki, hogy ő kezdeményezzen, amikor már biztonságban érzi magát.
2017. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, teljesen normális, hogy a cica lassan szokja meg az új helyét. Tedd a közelébe a kaját, vizet, almot, és várj türelemmel. Ha elbújt, ne zaklasd, hagyd, hogy akkor jöjjön elő, amikor már ő akar. Csinálj mindent úgy, ahogyan máskor, hagyd, hogy megfigyeljen téged és az új környezetet. Azt azért figyeld, hogy eszik, iszik, pisil, kakil-e, de amíg ezeket csinálja, addig nem lesz gond, csak idő kell neki.
2017. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előttem íróknak van igaza!
2017. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két hete fogadtam be egy határról mentett cicát, a másik cicám mellé. Először nagyon fújt rám a kisördög, állandóan oda kapott. De hidd el 1-2hét és már igazi kis bújós lesz. Hagyni kell,hogy fedezze fel az új környezetet. Készíts közelébe alomtálcát. Az én ciccem egyszer sem pisilt és kakilt az alomtálcán kívűlre. Egyből tudta,hogy mi a helyzet. Próbálj a közelébe lenni, nem feltétlen kell simogatni, nyösztetni csak szimplán a közelébe. Nálunk végig a cicahordozüba tartozkodott 2-3 napig,csak wc-re járt ki meg enni,inni. Éjszaka fedezte fel a dolgokat. De szerintem majd minden jön magától. Próbáld simizni nagyon sokat, még ha nehezen tudod megfogni, vagy ha nem akarja engedni. Tudni fogja ,hogy nem bántod és egy jó simi sose árt.
2017. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ :) a cica nagyon jó pajtásom lett. imádom! :)
2018. máj. 27. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Szívből örülök!:)

Sok szép, együtt töltött évek kívánok nektek!:)

2018. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!