Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis cica miért nem iszik,...

Kis cica miért nem iszik, kakil és miért akar minél eldugottabb sötét szűkös helyre bemenni?

Figyelt kérdés

1 napja van nálunk, talált cica, kislány, nehezen evett, inni nem akar egyáltalán, vizet próbáltam.

Kakilni sem kakilt mióta itt van, és csak egyszer pisilt az alomba, és csináltam neki kényelmes meleg ágyat, alszik is benne, de ha lerakom a földre megy és keres kis helyeket ahova bebújhat és ott pihen...ágy mögött, radiátor alatt (ami még hideg is), ha kicsalogatom és magamra fektetem úgy marad, akkor meg minek neki ezek a koszos hideg sötét helyek?



2014. okt. 9. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mert fél
2014. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem úgy tűnik, mert beszélget velünk, játszik is, bújik hozzánk az ágyba, kezemet oda rakom bele dörzsöli a fejét, földön van nem szalad el, néha jön utánunk is, seprűtől sem fél.
2014. okt. 9. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
ja, ha beszélget veletek, akkor inkább tőle kérdezd, miért csinálja lol
2014. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
az aztán humor herold maga
2014. okt. 9. 16:29
 5/15 anonim válasza:
100%
Akkor nem fél:) lehet kapni tejet direkt cicáknak, a mieink imádják:) Viszont dokihoz vidd el! Lehet hogy valami szervi baja is van!
2014. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
A bujás miatt ne aggodj,valszeg azt szokta meg:) a mi egyik cicánk is szeret hideg helyen aludni,a többiek a meleget szeretik:)
2014. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A félelem nem csupán az lehet, hogy menekül minden elől. Lehet, hogy alapjáraton emberek között cseperedett eddig, így szerencsére nincs rossz tapasztalata, megbízik az emberben, sőt, akár biztonságot is jelenthet számára. Ezért megy oda hozzád, ezért alszik az öledben, ezért hízeleg és beszélget veled. Viszont ha eddig a mamájával volt, akkor ha egyedül van a kis fekhelyén, az ijesztő lehet számára, hisz eddig ott voltak a tesók, a mama, meleg volt, biztonság volt, most pedig ott van a pici árva egyedül. Idő kell neki, meg fogja szokni, hogy egyedül van, akkor nem fog már elbújni. Addig dédelgesd sokat, legyél vele, amennyit tudsz, játszatok, addig is rendben van a kicsi lelke, pár nap, és megtanulja, hogy nem is olyan ijesztő az egyedüllét. Tapasztalatból mondom, nekem is befogadott cicáim vannak, kicsiként ha egyedül hagytam őket, mind elbújt egy sötét, zártabb helyre, az nekik biztonságos, de ezt kinövi. Nincs ettől még semmi szervi baja, nem kell azonnal dokihoz rohanni mindennel (természetesen alapvető kivizsgálás, oltások főleg egy talált cicánál fontosak, de a szekrény alá bújás az nem betegség!).
2014. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha amúgy játszik, beszélget és nem kedvtelen, akkor nem valószínű, hogy beteg lenne. Fél szegény, biztonságos helyet keres.

A legutóbbi macskánkat kicsinek hoztuk el, eü garanciával, tenyésztőtől, teljesen hibátlanul, de szegénykém úgy megrémült, hogy valamivel több, mint egy napig nem evett, nem ivott, nem pisilt, nem kakált. Pedig mászkált is, játszogatott is, de ugyanakkor sokszor elbújt. Aztán szépen megnyugodott és teljesen normálisan kezdett viselkedni. Pedig ennek a macskámnak csak megszületni volt nehéz, jól szocializált, szerető, biztonságos környezetben volt, mégis így megrémült az újdonságtól.


A tiétek meg ki tudja miket tapasztalt. Nyilván nem lehet a végtelenségig várni, miközben éhezik, de 1-2 nap nem szokatlan. Ha amúgy is kedvtelen lenne, az már több gyanakodásra adna okot.

2014. okt. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem kedvtelen, tegnap több almot raktam neki, abba ásott egy gödröt és egyből pisilt és utána kakilt is úgy örültem, ma reggel is hagyott csomagot, egyre többet dorombol ha csak hozzá érek is, de inni még mindig nem akar :( és ma csuklott 2x is.
2014. okt. 10. 13:08
 10/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat is!
2014. okt. 10. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!