Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szüksége van a macskának...

Szüksége van a macskának konzervre?

Figyelt kérdés
Eddig Purina tápot és whiskas konzervet evett. Egyre kevésbé eszi meg a konzervet, aminek nagyon örülök, mert eddig is rossz minőségűnek tartottam. Elég lesz neki a táp ezek után? Konyhai kaját nem hajlandó enni.
2010. jún. 1. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha elég vizet iszik hozzá, akkor elég. De sok macska nem szeret inni, azoknak nem ajánlanám a csak száraz táppal való etetést.
2010. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Enyém sem eszi meg a konzervet. Ami nem baj, mert értéktelen, hulladék, és drága is. Én szoktam venni csirkenyakat, fejet, far hátat, és rizzsel vagy tésztával főzöm össze. Emellett kap száraztápot is, de ha nincs neki házi koszt akkor rondán néz rám :))
2010. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem hajlandó? ez egy állat.

Főzz neki csirkenyakat vagy csirke nyesedéket, és minden este (vagy amikor enni szokot) add neki oda.

Ha nem kell neki vedd el. Ezt ismételd addig ameddig meg nem eszi.

Nem fog éhen halni, ő egy állat ha éhes enni fog belőle.

Lehet 1-2 hétig is ezt fogod játszani vele, de ne add fel.

2010. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Játszottam már vele, hogy elszántam, na most azt eszi meg amit én adok. Az eredmény, hogy rám rohadtak a kaják, a macska meg teljesen lefogyott, csont és bőr lett. Akkor fedeztem fel a Purinát, amiért remeg. Inni szépen iszik, azért is gondoltam, hogy a whiskast mellőzzük. Köszi a válaszokat, akkor a konzervekről ennyit :)
2010. jún. 1. 11:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Keverj össze egy kis szárazat egy alutasakossal(variálhatod az ízeket),akkor ropog is ,meg nedvesség is lesz benne,a cicák általában ezt szeretik,nekem legalább is bejött a két cicámmal.
2010. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
ostoba vagy hogy hagytad csontra lefogyni, előbb nem tűnt fel hogy nem akarja megenni? én se ennék pacalt például inkább éhenhalnék.
2010. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hell-ikon ***** válasza:

Előbb-utóbb az lesz a vége, hogy a száraz kaját is megfogja unni, mondjuk hosszú távon csak a száraztáp amúgy sem tesz jót a szervezetének.


Szóval szerintem próbálgasd, hogy más kajákat is adsz neki.

Ne feltétlen kész kajákban, konzervekben gondolkozz.

Az enyémek pl. imádják a frissen fogott kisebb halakat, a csirke és sertésmájat, szívet, stb.

2010. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha te adod fel, és nem ő akkor nehéz rászoktatni másra.

Ő egy állat, állati ösztönökkel nem fog éhenhalni duzzogásból.Ha éhes lesz enni fog a belsőségből,is a főtt kajából is.Kezd újra és ne érdekeljen, hogy lefogy mert úgyis enni fog amikor nem bírja tovább:)

2010. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

08.41-nek. Honnan veszed, hogy pacalt adtam neki? Nyers marha húst kínáltam (még a kövéret is leszedtem róla) és tonhalat. Könnyű messziről okosnak lenni...


A többieknek köszönöm!

2010. jún. 2. 12:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétleül. Az enyémek szinte csak szárazat esznek, és heti 1-2x kapnak valami extra finom alutasakosat.

Csak az a fontos, hogy igyanak rendesen. Ha azt látod hogy a cicád nagyon keveset iszik, akkor nem elég a száraz táp, mert húgykő alakulhat ki nála, főleg ha ivartalanított. De nem feltétlenül kell konzerv. Az enyémek például a nyers csirkenyakért remegnek. :)

2010. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!