Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákban ez ösztön vagy...

A macskákban ez ösztön vagy lehet tanitani?

Figyelt kérdés
Ha egy 8 hetes kiscicát haza hozunk , és itthon van Mongol Futó egér és Degu. Bántani fogja őket?? Vagy ha velük nő fel nem lesz Probléma???
2017. dec. 2. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne ereszd őket össze, ha nem akarod, hogy a deguk és a mongolok helyett csak egyetlen macskád legyen.

Nyilván cicatévének jó, mert élvezni fogja ahogy mozognak, leköti őt, de én nem tenném össze őket, főleg nem amíg a macska kicsike.

2017. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A macska ragadozó állat. Nem tedd a kisállatokat számára elérhető helyre. Persze, ahogy nő a macska, egyre kevesebb lesz az ilyen hely...
2017. dec. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a macskáknál ösztön, méghozzá nagyon erős.

De olvastam már az oldalon, hogy ezt úgy oldották meg, hogy a macska nem mehetett be abba a szobába, ahol a degut(?) tartották. De én személy szerint non stop aggódnék azon, hogy nyitva felejtettem-e az ajtót. Meg a macskák nagy része ki tudja nyitni a kilincsre zárt ajtót, köztük az enyém is.

Futóegérrel könnyebb abból a szempontból, hogy őt be tudod tenni fedeles terráriumba, így az cicabiztos. Én is sokáig tartottam hörcsögöt a macsek mellett. Jól elszórakoztatta a höri a macskát. Képes volt fél napokig csak bámulni.

Esetleg még bízhatsz a szerencsében, hogy pont egy olyan cicát fogsz ki, akiben nincs meg ez az ösztön. Bár erre elég kicsi az esély.

2017. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ösztön, arról nem lehet lenevelni, hogy elkapja a rágcsálókat. Én sokáig tartottam együtt macskát futóegerekkel, de a terrárium mindig le volt fedve, a macska nem fért hozzájuk, csak szerette nézni őket. Megoldható a dolog, csak figyelni kell, hogy ne szökjenek ki a rágcsálók.
2017. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elég gyors a futóegér, akkor nem...
2017. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!