Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez milyen viselkedés egy...

Ez milyen viselkedés egy macskánál?

Figyelt kérdés
Pár hete szereztem egy macskát és azt csinálja, hogy az első két lábával "átkarolja" az alkaromat, az ujjaimat harapdálja, a hátsó lábaival pedig el kezdi rúgdosni teljes erejéből a karom. Ez valami reflex? Mit próbál tenni ilyenkor? Normális dolog ez egy macskánál? Már volt korábban is macskám és hasonlót nem nagyon csinált egyik sem.

2015. jan. 3. 02:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez fusztracios viselkedes.

Fogjuk ra, hogy normalis.

Csak nem tul kellemes.

Valoszinuleg (a tippem szerint) kandur, naluk jellemzo ez a fajta eldurvulos jatek.

Megprobalhatod, hogy masfajta jatekkal vezeted le a energiait, mondjuk valaminek a kergetesevel, vagy egy megfeleloen nagymeretu plusst, vagy hasonlot aldozol fel, hogy legyen olyan jateka, amit nyugodtan olhet.

Es akkor legalabb nem te leszel az aldozata.

2015. jan. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a macska nőstény.
2015. jan. 3. 03:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska csinálja. Többnyire játék, ha durván csinálja, akkor vagy nem tanította meg neki az anyja/testvérei, hogy hol a határ (te megtaníthatod neki, nézz utána a nevelésnek), vagy pedig olyankor nyúlsz hozzá, amikor neki nincs kedve.
2015. jan. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit csinálta ezt a macskám! Elkapta a lábamat és húztam végig az udvaron. :)

Kinőtte. Nőstény és így játszott.

2015. jan. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mienk is így játszik, kandúr, 3 hónapos. Pedig le van mozgatva rendesen, de ha rájön az ötperc, akkor támad. Próbálom lenevelni, és szeritem ki fogja nőni.
2015. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Játszik. A másik macskával való bunyózást gyakorolja. Ha nagyon durvul, akkor ne engedd, hogy így játsszon veled.
2015. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A zsákmányt is pont ezekkel a mozdulatokkal "üti agyon". Szóval gyakorol:)) Teljesen normális, jelezd neki következetesen, hogy ezt nem szabad veled csinálnia!
2015. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos nőstény cicám is csinálja néha, olyankor rá szoktam szólni és egy plüsst adni a kezem helyére utána figyelmen kívül hagyom egy darabig. Egyre inkább érti, hogy a kezem nem játék. Viszont cserébe én sem nyaggatom, amikor látványosan nincs kedve hozzá.
2015. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!