Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica nagyon durva lett?

A cica nagyon durva lett?

Figyelt kérdés

Szóval... most hozott egy ismerős nekünk egy cicát, aki először nagyon félénk volt.. tiszta csont és bőr de nem nagyon akar enni.. hagyta magát simizni is, de amint meglátta a cicánkat elkezdett fújni, morogni.. meg is csikart :( szóval nem tudom hogy oldjam fel egy kicsit..? a kis tálkáját és vizét is az orra alá tettem és a tiszta almot is. Nem tudom mennyi idős de a fogából ítélve úgy hiszem hogy 3-4 hónapos kb.


Itt egy kép róla :


[link]


Szerintem olyan Maine Coon féle csak nagyon rövidek a lábai vagy nem tudom..:) valaki tippeket a fajtájára ill. mivel nyugtathatnám le szegényt. Na meg, hogy egyen..



2017. dec. 28. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
De csúnya szegény.
2017. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos félhosszúszőrű tricolor házimacska. Esetleg megpróbálhatnád a régi macskád nélkül nyugton hagyni, hátha nem stresszeli szét magát.
2017. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ez hol csúnya? Tök szép macska.

Állatorvoshoz gondolom úgyis elviszed oltások miatt, ott kérdezz rá mit lehetne csinálni!

2017. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Honnan hozta az ismerősöd? Utcáról? Saját macskája almából vagy mi?

Nekem hónapok óta van itt egy macska aki roppant bizalmatlan az emberekkel és elfut ha megpróbálod elfogni.

Neked meg ma hozta oda, azt sem tudja hol van szegény jószág, te meg strapálod őt hogy egyen, igyon, vécézzen, plusz ott a másik macska.

Ha lehet tartsd őket távolságban egymástól, legyen előtte minden ami kell, hidd el ha szokja hozzá fog nyúlni, hagyj neki pár napot.

Ha pedig nem végzi a dolgát vagy nem eszik napok múltán se, vagy esetleg betegnek látszik vidd orvoshoz.

2017. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés hogy szép-e :)

El fogom vinni orvoshoz igen.:)

Egy noe volt a cicus.. azt mondtak hogy 9 honapos de szerintem tuti nem annyi...az ismerosnel 5 napig volt.. nagyon vekony, ereztem a csontjat is alig volt sulya mikor felemeltem, nagyon konnyu volt.. es azert tukmalnam kajaval szegenyt :s most begubozott a sarokba es csak a szeme vilagit a sotetbe.. hagyom egy kicsit hogy megnyugodjon.

2017. dec. 28. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor elolvastam az első kommentet megijedtem hogy mennyire lehet vékony szegény ha csúnya. De szerintem se csúnya, nekem tetszik :D

Házicica a fajtája. :)

Vannak a cicáknak nyugtató spray-szerű dolgok, kiállításokon láttam hogy használják az emberek. lehet az segítene neked is.

Idővel szerintem közelebb fog engedni magához téged, addig pedig kitartást! :)

2017. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb macskát a kajaadással lehet először megvenni. Ha mindig tőled kapja az eledelt, akkor téged megkedvel, követ, bízik benned, és tőled várja. Ez tapasztalat.

Aztán nyugodt mozdulatokkal kell simizni, ott ahol szereti. Folyamatosan kell a bizalmába férkőzni. De persze az is lehet nem lesz sose olyan, mint egy tipik bújós macska, mert ő ilyen, és kész.

2017. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi a tippeket! :) nos miota a cicam megijesztette mar nekem sem hagyja magat simizni.. az enyem pedig nagyon erdeklodik iranta settenkedne fele de mar felfogta hogy nem kivancsiak ra :D

Ugy vettem eszre hogy evett egy kicsit es az almot is hasznalta hala az egnek ^_^ csak meg ellenseges de majd megszok minket gondolom ! :)

Szetnezek majd olyan macsek nyugtatot amit irtal ha napok mulva sem nyugszik meg.:)

2017. dec. 29. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!