Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök cicának lehet adni...

Kölyök cicának lehet adni emberi étkezésre szánt laktoz mentes tejet?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapos. Veszem neki az anyatej pótlót , amit vízzel kell feloldani, de nem igazán ízlik neki. Arra gondoltam, mi lenne, ha tejben kevernem el.
2018. jan. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

attól, hogy valami "laktózmentes", van benne laktóz, csak beleraknak egy olyan enzimet is, ami segíti lebontani azt

nem véletlenül szoktak ilyenkor kecsketejet meg tápszert adni ilyenkor a kicsiknek

2018. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos cicának jó minőségű kölyöktápot adj, nem kell már neki tejpótló, sem tej.
2018. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Valószínűleg már nem elég neki a tejpótló. Ennyi idősen simán megeszi már a kölyöktápot.
2018. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igaz már az első válaszoló megírta a lényeget, de azért elmesélem a tisztánlátás végett a helyzetet, mert bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Menhelyről mentettem a cicát, ráadásul karanténból. Élete javarészét a ketrecben töltötte eddig, és eléggé vissza volt maradva a kortársaihoz képest. Feltéve ha egyáltalán valóban van 3 hónapos. Amikor elhoztam, úgy láttam kötélen táncol. Önkéntesként szoktam ott dolgozni, és pontosan tudom mi megy bent, a karantént pont én rendezem,ha ott vagyok. Ezzel nem bántani akarom őket, sajnos igen kevés idő jut rájuk fejenként, erről a dolgozók sem tehetnek. Tudtam, hogy ha őt nem hozom el, nem fogja túlélni. Viszont ott is ahányan vannak, annyifélét mondanak, ha az etetésről kérdezek, azért gondoltam, hogy itt is megkérdezem. Nyilván nem az ottani kvartéjból indulok ki.

Visszatérve a táplálásra: Vizet nem iszik, viszont folyadék kell. Eddig a Multi Fit Milket vettem neki, amit imád, de a Frashapfban azt mondták, hogy az inkább amolyan jutifalat, nincs tápértéke, és ott beszéltek rá az anyatejpótló porra, de az meg nem jön be neki annyira. Megeszegeti már a száraz tápot is, és a pástétomos cicakajákat is, de folyadék és immunerősítés akkor is kell. Innen jött a gondolat, hogy laktózmentes tejbe keverem a port, hátha jobban tetszik neki, de már megkaptam erre a választ.

2018. jan. 2. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatsz kecsketejbe áztatott kölyöktápot vagy jó minőségű nedves starter tápot
2018. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!