Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS milyen olaj lehetett a...

SOS milyen olaj lehetett a cicámon?

Figyelt kérdés
Kinti-benti kandúr, az előbb amikor hazajött láttam, hogy olajos a háta, azonnal pánikba estem és megfürdettem samponnal (emberivel, tudom ez nem helyes, de csak ez volt itthon), nem tudom mennyire nyalhatta le addigra. Mindenesetre átlátszó folyadék volt, olajos tapintású, a szaga a gépolajéhoz hasonlított, de szerintem nem az volt, hiszen az fekete. Régebben elvesztettem az egyik macskámat, aki gépolajat nyalt le magáról, így most rettegek. Holnap azonnal állatorvoshoz fogom vinni, addig is figyelgetem, de hihetetlenül félek. Miféle olaj lehetett? Valakinek volt már hasonló tapasztalata?
2018. jan. 3. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban voltak macskáink, de akkoriban még cikinek számított a szüleimnek orvoshoz menni a macska miatt ( mára teljesen megváltozott a hozzáállás, még ivartalaníttatnak is). Internet természetesen nem volt, csak a macska magazin járt nekem havonta. Az egyik macska magára borított valami olajat a kazánházban, amivel begyújtani szoktak a szüleim. Le is nyalta. Az egyetlen ötletem a hashajtó volt, de lehet valamelyik nagyszülőm mondta. Kapott egy negyedet, és megmaradt a macsek. De ennek olvass utána, nem hiteles infó a mai hashajtókhoz, de nekünk bejött. Aztán lehet anélkül is megmaradt volna, de a hashajtó sem ölte meg. Remélem minden oké lesz a cicáddal.
2018. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos nem nagyon merek kísérletezni emberi gyógyszerekkel, mindenesetre a macsek egész éjjel a házban volt, így tudtuk figyelgetni. Semmiféle tünetet nem produkált, nem hányt, sőt most hajnalban evett is. Jól tudom, hogy mérgezés esetén már 1-2 óra múlva jelentkeznie kellett volna hányásnak?
2018. jan. 4. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!