Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy ez fogváltás...

Lehetséges, hogy ez fogváltás jele a cicámnál?

Figyelt kérdés
9 hónapos a cicám és pár napja azt vettem észre, hogy véres rózsaszínes nyál folyik ki a szájából. Bele is neztem a szájába és az ínye nagyon piros, az is mintha véres lenne. Enni nem nagyon tud nagyobb darabú ételeket, hiába éhes, párizsit és csirkemellsonkat eszik csak meg. De a kisett fogak helyét nem igazan latom. Kicsit mintha bágyadt, levert is lenne. Lehetséges, hogy fogváltás zajlik le a cicánál?

2018. jan. 4. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább ingyulladás lehetséges. Mindenkép vidd dokihoz. Nem állapot, hogy nem eszik.
2018. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fogváltás már lezajlott.

Ínygyulladása van, ami fájdalmas is, és komoly bajt okozhat. Párizsival, sonkával stb. nem szabad macskát etetni, mert a rengeteg nátrium tönkre fogja tenni a veséjét.

A megoldás: mielőtt állatorvos.

2018. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Holnap mindenkeppen elmegyünk a doktorbacsihoz! Utolsó válaszoló, én is szeretném, ha neki való cicakaját enne a cicusom, de mivel a parizsin kívül nem nagyon tud mást enni, ezért ameddig ilyen állapotban van, azt adom neki. Nem gondolod, hogy még éheztetni is fogom szegenykemet :)
2018. jan. 4. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki átmenetileg alutálcás macskapástétomot, sokkal jobb, mint a párizsi, rágni nem kell azt sem.

Jobbulást a cicádnak.

2018. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez sokat segített, megyek akkor a boltba is ma és mindenképpen keresek ilyen pástétomot! :)
2018. jan. 5. 06:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Van valami kence, amit beteg cicáknak szoktak javasolni, tápanyagokban gazdag trutyi, direkt arra az időre, ha nem tud enni rendesen. Sajna a nevére nem emlékszem, de dokinál megkérdezheted. A fogváltás öt hónapos kora körül zajlik, és nem okoz különösebb gondot neki, maximum pár napig. Ez inkább gyulladás, amely lehet sok mindentől, ezért érdemes orvoshoz vinni.
2018. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kence neve: Calopet :)
2018. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy ilyen letezik, ma voltam az orvosnál a cicaval, jövőhéten kell visszamennünk, akkor rákérdezek erre a kenőcsre! :) Ha valakit erdekelne leírom mi volt. Azt tudni kell, hogy fülatkaja is van/volt, ami ellen kaptunk kb masfel-2 hete nyakra cseppenthető spot-ont. Ma tisztították ki neki rendesen :) Azt mondta az orvos, hogy lehetseges emiatt az atkásodás miatt van neki ez a gyulladás a szájába, mert rettentően csúnyán elszaporodtak neki a fülében. Délelőtt voltunk az orvosnal, azóta nem vérzik a szája és visszatert az étvágya, evett is mar rendes alutasakos cicakajat. Említette a leukózist is, mert a nyelven is van valami folt, jövőheten ha kell visszamennünk, csinálunk majd tesztet neki. Nagyon nagyon remélem, hogy erről nincs szó!! :(
2018. jan. 5. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Leukózis ellen van védőoltás. Reméljük, negatív lesz a teszt - ha igen, adasd be neki az oltást!
2018. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!