Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kertben tartott macskát...

Kertben tartott macskát szükséges időnként kádban átmosni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!😊 Tavasszal kapok menhelyről egy házi cicát a szüleimtől, már a legtöbb dolgot megvettem neki, utána néztem a gondozásának. Olvastam, hogy tisztítja magát, de azt nem tudom, hogy időnként érdemes fürdőkádban átmosni őt? Ha igen akkor milyen gyakran és milyen macska sampont ajánlotok? Kinti cica lesz, de néha bejöhet a lakásba is,i a tiszta garázsunkba pedig lesz macskaajtaja, de gondolom kint jobban koszolodik... 🙄😽😽😽🐱💞
2018. jan. 6. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
13 év alatt mi sose mostuk meg a mi kinti macskánkat. A vizet messziről kerüli, szóval eleve esélytelen lenne. Tiszta a bundája, ápolja szépen magának.
2018. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Macskát akkor kell csak fürdetni, ha nagyon erősen bolhás, és semmi más nem segít, vagy ha olyasmivel szennyeződik a szőre, ami az egészségére káros, ha lenyalja magáról (pl. festékes lesz). Alapból egyáltalán nem kell, gyönyörű tisztára nyalja mindig magát.
2018. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Őszintén szólva nem tudom melyik menhelyről hoztok macskát, de ha a menhelyen dolgozók engedik, hogy kint tartsátok, akkor borzasztó felelőtlenek, illetve ti is azok vagytok. Kint nagyon tartani veszélyes...
2018. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
32%
#3 A méregdrága mindenféle kitenyésztett macskákon kívül szerinted a többi mennyire érzi magát otthonosan egy lakásba zárva? :D Néha kicsit kinézhetnél vidékre is a panelrengetegből.
2018. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ❤
2018. jan. 6. 23:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell, gyakran mosakodnak, nálunk még egymást is segítik a cicáink, s az elérhetetlen részeket (nyak, fej) egymásnak tisztítják. :)

Szép dolgot teszel, hogy menhelyről fogadsz be cicát, nagyon sok boldogságot fog az életedbe hozni az új jövevény. :)

2018. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

"#3 A méregdrága mindenféle kitenyésztett macskákon kívül szerinted a többi mennyire érzi magát otthonosan egy lakásba zárva? :D Néha kicsit kinézhetnél vidékre is a panelrengetegből."


Vidéken élek, nem panelben. A macskám a ház biztonságát élvezi, utcáról mentettem, mikor picike volt. Bármelyik macska otthonosan érzi magát a lakásban is, csak le kell foglalni, de meg tudja szokni még idős macska is. Macskának nem kell kint lennie (vagy max az udvaron, de ne tudjon kimenni az utcára), még állatvédelmi törvényben is benne van, hogy az állattartók kötelesek gondoskodni az állataik szökéséről, tehát NEM hagyhatják el a telket.


Borzasztóan veszélyes! Felelőtlenség csavarogni hagyni, számtalan baja lehet, elüthetik, megmérgezhetik, bánthatják, kutyák elkaphatják, befoghatják különböző célokra (vadászatokra, viadalokra vadító-prédának, szaporításra), stb.


Állatvédőként nap mint nap látom az interneten a megannyi bajba jutott macskát, mert a felelőtlen gazdájuk nem vigyáz rájuk. A menhelyek pedig civil szervezetek, ők is állatvédők, és kötve hiszem, hogy azt a macskát, amelyiket sebesülten az utcáról szednek össze, odaadnák olyan embernek, aki hagyja, hogy elmenjen és megint bármikor baja essen...

2018. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
12%
#7 XD
2018. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a 7-es válaszolónak. Én sem ismerek olyan menhelyet akik kijárósnak adnának macskát,ami a felsorolt okok miatt teljesen érthető. Engem is lehet lepontozni,de én is lakásban tartok macskát,és nem bánom,hogy nem kell azonon paráznom,hogy hazajön-e a macskám. Annyira "szenved" bent a melegben ahol van kajája,játék,és gondoskodás.
2018. jan. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Hát szerintem meg bent tartani kínzás, de hát nem vagyunk egyformák... Én képtelen lennék bebörtönözni, mikor tudom, hogy imád kint lenni. És azért az átlag macska nem olyan ostoba, elesett és gyámoltalan, mint ahogy azt itt előadják.
2018. jan. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!