Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért köhög időnként a cicám?

Miért köhög időnként a cicám?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdödött, semmi baja eszik játszik aztán egyik pillanatrol a másikra majd megfullad úgy köhög, de szárazon mert semmi nem jön fel neki. Utána játszik tovább. Ma pl éjjel aludt és arra keltem, hogy köhög. De volt, hogy reggel vagy délután..

Nem mindennapos. Van, hogy 2 hetente, vagy változó. Mi lehet a baja? Nem hiszem, hogy beteg mert viszonylag ritkán van ilyen. Egyszer volt, hogy egy nap 2* köhögött de ennyi.

Illetve nemtudom van e összefüggés de pl ha szalad egy kicsit a játéknál rögtön elkezd lihegni. Lehet asztmás? Vagy tüdőbeteg? Mi lehet vele?



2017. aug. 15. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Komoly problémára utal az ilyesmi, főleg a lihegés. Lehet tüdőbeteg igen. Állatorvosi kivizsgálást javaslok.
2017. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem asztmás lehet, mert csak időnként van "rohama".
2017. aug. 15. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Asztmának tűnik, de az is lehet, hogy a tüdejében van valami. Egy kivizsgálást megérne.
2017. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvoshoz vidd el. Macskanátha lehet vagy bármilyen más ehhez hasonló vírusos fertőzés.

Ki kell kezelni és beoltani.

Nem tudom hogy lehet ilyen felelőtlennek lenni.. Fél éve tart és nem merül fel benned, hogy elvidd?

Ha te vagy a gyereked lennétek fél éven keresztül betegek, akkor ti sem mennétek el az orvoshoz?

Az a macska a te felelősséged, rád van utalva, ha beteg akkor kutya kötelességed orvoshoz vinni..

Ha liheg is és ennyire köhög, akkor simán be is lehet neki gyulladva valamilye(hörgők,légutak, akármi). Ezt kezelni kell, magától nem fog elmúlni, ahogy látod.

2017. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért nem vittem mert nem köhög gyakran és a lihegésre meg azthittem a melegtől van. De elfogom vinni.
2017. aug. 15. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
az enyem is kohogott nagyon ritkan de nem ilyen erosen. az orvos megvizsgalta es azt mondta hogy a kornyezete valtozott (akkoriban kerult hozzank) mas a hazi por jellege szarazabb a levego. most mar nagyon ritkan fordul elo. viszont ha asztmas a cicad akkor erdemes mindenkeppen orvoshoz fordulni es kapni fog gogyszert ami segiteni fog. a liheges eleg sulyos tunet ne hanyagold el.
2017. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!