Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek meddig élt leghosszqbb...

Nektek meddig élt leghosszqbb ideig egy cicátok?

Figyelt kérdés

Nekünk 14 év, ivaros kandúr, házi koszt, plusz egér, sosem volt orvosnál (nem volt szüksége rá, ivartalanítva azért nem lett, mert nem lehetett befogni), elaludt, pedig aznap még evett is.

Azóta vannak ivartalanított, pedigree kandúrjaim, bentiek. Minden komolyabb betegséggel visszük őket. 2 évesek.

Eddig a legtöbb cicánk 1,5-2 évig húzta, elütötték, agyoncsapták, megmérgezték, rákos lett.

Minddel volt foglalkozva, a "legsanyarúbb" sorsú, meg ilyen sokáig húzta.


2018. jan. 9. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én azért nem írtam volna ki ide bizonygatni, hogy a sanyarú sorsú macska is él sokáig, ez elég szomorú. Csak már elég hülye van ezen az oldalon, és hiába mondjuk neki mik az alapszükségletei, költségei egy macskának ,vagy éppen kutyának, leírhatjuk neki 20-an is, akkor is csak bizonygatja, hogy neki a tacskója kint a fagyban, moslékon élt, sosem volt orvosnál, ezután is így fognak állatot tartani...


Bocsi, de ezzel tényleg csak ezeket a primitíveket erősíted meg.... Köszi.

2018. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam, nem is lehetett felvenni azt a cicát, csak kajánál simogatni. Csak azt akartam mondani, hogy nem azon múlik milyen tápot adok nekik... De azért van idézőjelben, mert nem volt olyan sanyarú sorsa.

Meg egy nagy adag szerencse.

Ha és még a mama macskája volt, ezt szokta meg.

Hiába volt példásan tartva az egyik, ha 1 évesen rákos lett, vagy agyoncsapta a szomszéd...

2018. jan. 9. 23:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kaján is múlik. Meg a genetikán, szerencsén. Az én nőstény macskuszom most 12 éves.
2018. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziámi ivartalanított kandúr. 17 év.

Friskies tápot evett és nyers csirke-kacsafejet. Nem evett meg semmi konzervet, alutasakost, pedig állatos üzletben dolgoztam és hoztam mindig extra minőségűeket.

Kinti-benti volt. Nem ment át az úttesten, csak a kerítéseken át szomszédolt.

2018. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt egy cicám 13 évesen kaptam. Imádtam. Fekete-fehér-vörös lány cica volt. Nagyon különleges kapcsolatom volt vele, aztán ementem egyetemre koleszba és anyukám azzal hívott fel hogy elütötte a cicát az autó. Nagyon kivoltam borulva. Azóta se kellett macska. Amúgy 7 éves volt
2018. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ivartalanított nőstény és kandúr, 16 évesen haltak meg, egymástól pár hét különbséggel. Egész életükben együtt voltak. Csak benti macskák, panelban, konzervet ettek, plusz ami a háztartásban macskának való volt (pl. hús darabolásánál falatka, horgászat után egész kishal, ellopkodott főtt leveszöldség vagy sárgadinnye stb.)


Nagymamám falusi kandúrja 18 évet élt. Kinti macska volt, konyhába jöhetett be (nyitva volt az ajtó mindig, csak télen nem), de csak nappal. Viszont nagy istálló volt, tehenek, lovak, szóval nem fázott sosem. Reggel a tej alját kapták meg a kutyák-macskák, estére valami maradékot. A kettő között egerésztek :) Szóval ez még az igazi falusi macskatartás volt. De szeretve voltak, nagyszüleim nagyon szerették az állatokat, nagy ritkán volt akár csak rájuk kiabálva is, megütve sosem voltak. Mi gyerekek meg játszottunk velük, ez a hatalmas fekete-fehér kandúr hagyta, hogy 6-7 éves koromban takaróba bugyoláljam, kis sapkát adjak rá, és a játék babakocsiban tologassam... meg kiskanálból etetgessem (ennek örült is, kifejezetten). Mikor megunta, akkor egy mozdulattal ugrott ki a kocsiból, takaróból, sapkából, és ment a dolgára... de soha nem karmolt meg még akkor sem.

2018. jan. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
18éves ivartalanitott kinti benti nőstény volt. Ritka okos cica volt és stramm. Oltatni nem vittük. Friskies tápot és alusat kapott.
2018. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közel 19 évig.
2018. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tizenpár év, kinti, nem ivartalanított nőstény, szerintem tápot se kapott (ami jobb is, nem neki való a sok gabona s hulladék állati cucc, ami benne van), vadászott. Családi macska volt, nem kifejezetten az enyém, olyan sosem volt.

A többséget persze érte ez-az, megmérgezték, elütötték... Volt még egy ivaros nőstény, az is tizenpár évet élhetett, az év kisebbik felében lakásban, amúgy kertes házban, de elég otthonülő volt. A többi rövidebb ideig élt, de azért nem haltak meg 2 évesen... Orvosnál egyik sem járt soha, sőt, azok még féreghajtót is ritkán vagy sosem kaptak, ellentétben az "enyémekkel" (ezt azért alapnak tartom). Néhány évig szokták húzni, ez nem település, annyi állat elkaphatja őket s van, amelyiket megmérgezik (alig él itt ember, macska is kevés van, rejtély, miért. talán patkányméreg?). Viszont a kiscicák közel kevés éri meg a felnőttkort itt (a szerencsésebbeket elviszik, aminek nem örülök, mert nekem is kellenének, de hát ez van, nem az enyéim). A félig vadon már csak ilyen. Egy kifejlett macskát azért kevés vadállat kap el errefelé, persze a kandúrok szét tudják szedni egymást. Ha a mostani nőstény határozottan megmarad, elgondolkodom az ivartalaníttatásán, szerintem örülne neki (nyilván fontos a morálitás, önálló, szabad állat, nem a tulajdonom, hogy jövök ilyenekhez. de vannak jelek, ami alapján ő se akar folyton kölykezni).

2018. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!