Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy a cicám érti,...

Lehet, hogy a cicám érti, amit mondok neki?

Figyelt kérdés
Nem tudom más is tapasztalt-e már ilyet, vagy ez csak nekem ilyen különleges. Elindult volna a fürdőszoba irányába, aztán visszafordult, leült, rájöttem, mert én ott álltam. Sejtettem, hogy az alomra akart menni. Addig beszéltem neki szépen, hogy cicuka menjél szépen az alomra, menjél pisilni, stb.,hogy mintha nem tudná mit csináljon, egyszer csak megfordult, és ment az alomra pisilni. Aztán mondtam neki jaj de ügyes ez a cica, és nem is szaladt el, mint máskor szokott, mikor az almon végez. De többször tapasztaltam már ilyet, pl. evésnél is, hogy ha beszélek hozzá, hogy edd meg szépen cicuka, itt van még a tányérodon, azt is meg kell enni, akkor oda megy és megeszi. Vagy, amikor még kijárós volt, és miután bejött tisztogatta magát, mondtam, hogy a lábacskádat is, mert még piszkos, akkor rám nézett, és elkezdte azt is tisztogatni. Szóval több ilyen eset volt már. Néha már, mint aki megbolondult mondtam, hogy ne mondjunk már a macskára ilyet, mert olyan érzésem volt, hogy mindent ért. Sokszor olyat látok a szemében, melyet más macskánál még soha. Nem veszem észre, és néha néz, de olyan értelmesen, és ha észre veszem, akkor elkapja a fejét. Lehet, hogy csak én gondolom túl.
2018. jan. 20. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a macskád egy elvarázsolt személy. :D
2018. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ő Salem 2.0
2018. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, én se komolyan gondolom nyilván, de nekem furcsa cica, mert voltak már nekünk macskáink, de ilyeneket én nem tapasztaltam soha. Sokkal értelmesebb a tekintete, mint a többi cicának, akikkel idáig találkoztam.
2018. jan. 20. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Csak te gondolod túl. Ha alapból az alomra akart menni, akkor anélkül is elment volna, hogy beszéltél volna neki. A kajánál egyszerűen csak felhívtad a figyelmét a kajára, de nem a szavaidat értette. Kb. hasonló ahhoz, mint amikor a szobába igyekvő kutyámat a nevén szólítom, és rámutatok a folyosón lévő játékára és mondom neki, hogy "itt hagytad a játékodat". Nem lett külön megtanítva erre a trükkre, de mivel imádja a játékát és felhívtam rá a figyelmét, ezért visszarohan érte és beviszi magával a szobába. A tisztogatásnál beszéltél hozzá, azaz megzavartad egy folyamatban, még ha akkor már úgyis tűnt, hogy befejezte a tisztogatást (meglehet, hogy csak szünetet tartott), ezért figyelte, hogy akarsz-e tőle valamit, de mivel semmi se történt, folytatta, amit elkezdett. Habár a macskák a kutyákhoz hasonlóan taníthatók, így bizonyos mondatok jelentését megérthetik, ha rendszeresen hallják (Pavlov). Mint pl a kutyám, ha hallja, hogy "Szeretnél elmenni sétálni?" nem a mondatot érti, hanem a Séta "parancsot", ilyenkor boldogan nyűszít és rohan az ajtóhoz. Ugyanígy az "Éhes vagy?"-nál, amiben az "éhes" a varázsszó, és tudja, hogy az kajaadást jelent.
2018. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedűl, csak az a különbség, hogy nekem a kutyám csinálja mind ezt,komolyan mondom minha értené. Mikor nem eszi meg az ételét akkor szoktuk mondani , hogy nennj edd meg ,mert jön valami és megeszi, s lemegy s megeszi, vannak méheink és télen a madarak rászállnal a kaptárak tetejére és kopogtassák,és akkor mondjuk neki , hogy madár-madár és fut,hangos ugatással kergeti el a madarakat.Mint egy ember,mikor hozzá beszélek rendesen fígyel s mintha látnám a szemében, hogy nem csak úgy néz,szimplán....egyszer még régebben olvastam valahol, hogy inkább a benti kutyák,akik folyton emberek között vannak képesek megérteni pár dolgot, lehet ,h macskákra is igaz.
2018. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, és ha elmegyek onnan, akkor később visszament volna nyilván az alomra. De mivel ott álltam, nem mentem el, mivel ismerem már, biztos vagyok benne, nem ment volna vissza rögtön, indult volna a szobába vissza. Mikor elkezdtem hozzá beszélni, háttal volt nekem, és úgy tartotta a fejét, mint aki figyel, és nem tudja mit akar, aztán végül döntött. Persze ez megtapasztalva érdekesebb azért, mint így leírva. Kutyáknál megint más a helyzet szerintem.
2018. jan. 20. 12:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan nekünk is van, most is, és mikor kijárós volt is, hogy elővettük a vagdaló deszukát, nyílt a fiók, csörgött a zacskó, akkor szaladt be, mert ismerősek voltak a hangok neki, tudta, hogy enni kap.Ezzel is hívtuk be sokszor. De, melyeket leírtam előbb, azok egészen más jelenségek, legalábbis nekem.
2018. jan. 20. 12:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha rámutatok valamire, a kajájára pl. az persze érthető, hogy érti mit akarok. De én nem mutatok rá semmire, csak egyszerűen beszélek hozzá, és úgy csinálja, vagy megy oda ahová mondom.
2018. jan. 20. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak bizonyos szavak, mondatok stb amiket megért ha mondom.

De szerintem a hanglejtést is értik, ha felemeled a hangod és csúnyán mondasz valamit, akkor tök mindegy miket mondasz, érti, hogy nem szabad, rosszat tett.

Ha kis kedvesen, lágyan beszélsz hozzá, akkor érti, hogy minden rendben van,szereted stb.

Ha együtt vannak az emberrel sokat, szóval napi több órát, akkor simán alkalmazkodnak, kiismernek.

2018. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!