Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért csinálta ezt a cicám? Nagyon megijesztett.

Az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy nagyon kiabál, olyan fura hangon nyávogott, nagyon hangosan és gyorsan. Teljesen bepánikoltam. Felgyújtottam a villanyt, és erre rögtön idejött hozzám, és lefeküdt mellém az ágyra dorombolva. A kaparófájától jött, úgy láttam, ahol gyakran szokott elüldögélni vagy feküdni.

Mi baja lehetett szerintetek? Más macskák is csinálnak ilyet? Nála eddig nagyon ritkán, 2-3 alkalommal fordult csak elő ilyesmi.
Sosem jöttem rá az okára. Talán valami fájdalma lehet ilyenkor? De akkor miért múlik el ha idejön hozzám?

Egész éjjel csöndben volt ezután.
Abszolút csöndes macskáról van szó egyébként, mert kb soha nem szokott hangokat kiadni. Ha meglát és örül akkor nyitja a száját, mintha nyávogna, de nem jön ki rajta hang.

jan. 10. 17:35  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nem lehet hogy aludt és álmában adta ki a hangot? Az enyém morogni szokott álmában :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 10. 17:44 Privát üzenet
Nekem a macskám atkák volt és ilyen fájdalmasan és hangosan nyávogott és vakarta a fülét

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 10. 18:22 Privát üzenet
Nem lehet,hogy azt akarta jelezni,hogy törődésre vágyik,csak egy kicsit eltúlozta?Az én cicám gyakran átment a szomszédhoz,ha hallotta,hogy hazaértem,akkor odaült az ajtóba és lazán nyávogott egyet,hogy engedjék ki.Egyszer viszont nagyon kétségbe esve keservesen kezdett nyávogni.Én is kétségbeestem a szomszéd is mondta,hogy halálrarémült és rohant oda a macskához,pedig,akkor is csak azt akarta jelezni,hogy jöttek érte és mennie kell.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 10. 19:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet.
De azért fura, mert ha törődésre vágyik, akkor egyszerűen csak ide szokott jönni hozzám, hogy megmutassa magát.
Most miért jutott volna eszébe másféle taktikát alkalmazni?
De most sem mentem hozzá, csak a villanykapcsolást meghallotta és ideszaladt rögtön hozzám. Ezt viszont sötétben is megtehette volna.

Meg van hogy ha alszok, és fel akar ébreszteni, hogy vele foglalkozzak, akkor is csöndben idelopózik hozzám, és addig gyalogol meg fekszik rajtam, amíg fel nem ébredek rá.

Álmában még nem hallottam ilyen hangokat kiadni.

# 4/6Időpont jan. 10. 19:10 Privát üzenet
Szerintem is az lehet, amit #3 írt.
Az én macsekomnak is vannak néha ilyen kirohanásai. Valami rettent hangos furi hangot ad ki. Amúgy ő beszédes cica, de ezt a bizonyos hangot nagyon ritkán hallatja.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 12. 21:57 Privát üzenet
Szellemet látott

A válaszíró 37%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 20. 10:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Összeszülte egy macska a kertem. Miért csinálta?
Szerintetek állatkínzás ha a cica kap a hatsójára ha rossz? (pl leszedi a tapétát a falról, kiborítja a tésztát a földre, lelöki a rutert Ezeket a mi cicánk mind csinálta)
Féléves lakásban tartott ivartalanított fiúcica kikaparja a földet a cserepes virágoktól annak ellenére, hogy a dolgát rendesen elvégzi a részére fenntartott homokos helyen....
A macskám egy ideje köhög, először azt hittem, hogy hány vagy ilyesmi. Aztán pár napja abbahagyta, nem csinálta (főleg mosakodás után szokta. ) most viszont megint kiengedtem ma,...
Miert csinálja még mindig ezt? Régebben folyton azt csinálta a nőstény 1 éves macskánk, hogy folyton odapisil az ágyra, a szőnyegre, de ugyanakkor az almát is használja.
Miért csinálja/csinálta ezt minden nőstény macskánk?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu