Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Munka miatt külföldre költözni...

Munka miatt külföldre költözni lehetséges állattal?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a külföldi munkàn,de van egy macskàm.Szobacica.Mindenki màstól retteg.Mi lehetne a megoldàs?
2018. jan. 30. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan albérletet keresel, ahová mehet a macska is. Én 2 kutyát vittem Hollandiába, nem lehetetlen, de nehezebb általában ilyen szállást találni. Az se mindegy, hogy melyik országba mész.
2018. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs “megoldás” az állat megy veled, olyan albérlet ahova nem engedik szóba sem jöhet. Sokan mondják, hogy úgy nehezebb lakást találni, nekem ez szerencsére nem érződött, az elmúlt 7 évben kétszer költöztem másik országba, a keresőt eleve úgy állítottam be, hogy háziállat engedélyezve, és mindkét esetben az első 5 megnézett lakás valamelyikéből visszaszóltak, hogy mehetek. Ha szimpatikus a képed, van munkaszerződésed, akkor nem problémáznak a kis kedvenc miatt. Itteni (Németország) ismerőseim egy 55 kilós kutyával vettek ki lakást, na nekik volt némi gondjuk, de még nekik is sikerült pár hét alatt.
2018. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetséges. Olyan lakhelyet kell keresni, ahol engedélyezik a macskatartást. A cicának útlevél és érvényes veszettség oltás kell.
2018. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!Ez megnyugtató.

Hàt a cicàm 9 éves.Veszettség elleni oltàst még nem kapott.Bàr soha nem is jàr ki az erkélynél,lépcsőhàznàl tovàbb.Így is kellene neki az az oltàs?

2018. jan. 30. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Oltás nélkül nem adnak neki útlevelet, szóval igen, muszáj, csip is kell neki hozzá.
2018. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Van pár ismerősöm,aki így járt.

Ők előbb mentek ki külföldre, munkát szereztek, biztos albérletet kerestek és utána vitték ki az állatot.

Bevallom őszintén én sem merném elsőre kivinni,ha nem jön be a munka,albérlet akármi,akkor ne álljak ott egy macskával, jobb neki otthon egy családtagnál, amíg nem biztos a hely.

Meg külföldön azzal is számolni kell, hogy lakótársakkal fogsz lakni jó eséllyel. Nem mindegy,hogy nekik is milyen a hozzállásuk, nem -e hagyják "véletlenül" nyitva az ablakot,vagy nem -e bántják amikor nem látod.

Szóval én csak akkor vinném ki,ha biztos lenne kint a helyem .

Útlevél,oltás kell és egy biztos macskahordozó. Akár kutya méretű is lehet,hogy kicsit fel tudjon benne állni, meg tudja mozgatni magát benne ha pl kocsival viszitek. Etetni,itatni is érdemes útközben,ha hosszú az út.

2018. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik nézőpont: honvágy, család, barátok hiánya... legalább a macska legyen otthon, mikor hazaérsz. Anélkül is elég rossz egyedül újrakezdeni mindent, hogy még miatta is lelkiismeretfurdalásod van.
2018. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Macskám van és én is külföldön gondolkozom. Rögtön vinném, 24 óránál többet még nem voltunk külön :). Ott is kisállatos albit kell keresni. Ha egy ideig panziófélében kell aludnod, abból is van kisállatbarat. Kötelező a veszettség elleni oltás, anélkül nem mehet, plusz chip, állatútlevél. A kombinált oltás nem kötelező, legalábbis Ausztriaba biztos nem. Sorrend: chip, útlevél, veszettség elleni, kombinált (jó ha van). Ezek ára orvosonként más. Tudtommal macskára Európában csak ennyi előírás van. Magyar állatorvosi kamara honlapján van info, telefonról vagyok, most nem tudok linkelni, maok.hu oldalon kell keresni.
2018. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a link. Érdemes utánakérdezni még, elsőként az állatorvosnál, vagy az adott ország előírásaiban rákeresni, (pl. meg lehet kérdezni a nagykövetséget, ill. én pl. Ausztriába akarok menni, beszélek németül, szóval rákerestem osztrák oldalakon), leellenőrizni, mert a múltkor már kisült hogy van olyan link is ezen az oldalon, ami nem működik :( - az amúgy kutyás kérdés volt, az bonyolultabb- , tehát lehet, hogy nem frissítik rendszeresen. De mondom, macskánál én nem tudok más előírást. Kérdés, kétely esetén a nagykövetséget érdemes megkérdezni.

Albérletet már itthonról tudsz keresni, (Ausztriában pl. csak magánembernél érdemes, ingatlanosnál nem, ha még nincs kint munkád, mert ingatlaniroda kéri a munkaszerződést is, ill bérpapírt. Nyilván ez országonként más), ill. munkát is, ha közelbe mégy. Előző voltam.

2018. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!