Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával külföldre? Hogyan...

Kutyával külföldre? Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Volna pár kérdésem evvel kapcsolatban.

magyar-szerb határ érdekel, hogy milyen papirok kellenek, ha én szerbiai vagyok és Magyarországon töltök egy hónapot és szeretném magammal vinni a kutyusomat is, de a kutyus akkora kb. 8-10 hetes lenne, átlehet vinni ebben a korban is? Az első vedő oltását megkapja már ebben a korban, de lehet már a másodikat is.Mi kell hozzá, hogy átvihessem? Vonattal szeretnék utazni, azon lehet kutyával? mennyit kell fizetnem? Egy személy megvan, hogy max. hány kutyával mehet, ha igen mennyi az a határ?


2012. febr. 8. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

ha nincsenek meg az oltásai bármit elkaphat...én nem tennék ki ennek egy kölyköt

de az utazáshoz chip, útlevél kell

2012. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kölyköknek állatútlevelet kell kiváltani az állatorvosnál, ezentúl ez lesz az oltási könyvük. Szükséges hozzá chip is. Fél éves korukig veszettség elleni oltás nem kell.
2012. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, útlevél, chip, meg 1., meg szerintem a 2 oltása is meglesz.
2012. febr. 8. 19:01
 4/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy kutyát akarsz venni, nem? Akkor 1 személy 1 kutyával utazik. A vonatra jegyet kell venni a kutyának is. A többit leírták.
2012. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De lehet 2 kutyusom lesz, még nem tudom.:D Akkor vihetem mind a kettőt?
2012. febr. 8. 19:08
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Egyszerre egyet vegyél. Ha már szépen felnevelted és rájöttél, hogy jól boldogulsz vele, akkor vegyél hozzá másikat.
2012. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

úgy tudom hogy az állatútlevél feltétele a veszettség elleni oltás...a többi mint parvo kombinált nem hiszem hogy feltétel....

viszont 3 hónapnál előbb nem oltatunk veszettség ellen!


szerintem nézd meg kölyköt , válaszd ki a megfelelő kennelt és később menj el érte ,mikor 12 hetes lesz!

2012. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De nem kutyát megyek venni...:) Hanem addigra már meglesz a kiskutyám és vele szeretnék utazni.
2012. febr. 8. 21:49
 9/13 Akiteki ***** válasza:

Tisztázzuk, mert olyan szűkszavú vagy, hogy nem értjük.

Tehát adott egy 8-10 hetes kutyus, akivel ideutaznál, aztán meg haza.

Mivel még nem kötelező neki a veszettségi oltás ebben a korban, sima útlevéllel jöhetsz, mehetsz.

2012. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat akkor elmagyarázom, azt hittem érthető.

Szóval kapni fogok egy kutyust valószinűleg és 8-10 hetesen kapom meg, de ekkora megvan beszélve, hogy külföldön leszek egy ideig, max 1 hónap és a kiskutyám persze nem szeretném otthon hagyni, hanem magammal vinném és szeretném tudni, hogy lehetséges e ez, ebben a korban, meg, hogy mi kell hozzá.

2012. febr. 8. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!