Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek cicámmal hogy...

Mit tehetek cicámmal hogy elfogadja párját? A kisfiúm 3 hónapos a kislány 5/1/2. most jött a lány, de a fiúm morog rá és neki megy. A cicák fajtiszták és tenyésztésre lettek véve. A kisfiúm fajtán belül is nagy a lány inkább kisebb de szodaszép.29f

Figyelt kérdés
Mikor gyerek voltam mindig volt cicánk. foglalkoztunk perzsa cicákkal és brit rövidszőrü cicákkal. SOSEM volt ilyen durva összetűzés cicák között. Most én már egyedül, saját lábamon beleszeretnék fogni egy saját kis kennelbe. Persze nem szó szerint értendő, mert a kisfiú cicámmal együtt tv-zünk meg alszunk... a cicát, a lány cicát nagymamámhoz kellett elhelyeznem, mert jelenleg a házam még nincs kész. kb 5. hóban készül el, mivel a tél miatt befejezetlenül maradt. Addig egy 1.5 szobás lakásban lakom. nem tudom külön tartani őket. szegény lány cicát hazakartam hozni hogy mind a kettőnek jólegyen de ez lett belőle... mit tudok tenni? Van módszer hogy a két cicát összeszoktathassam? Nagymamám is szereti a cicát, de ő nem foglalkozik annyit vele. Én ma hasaltam a cicánál a földön és kicsalogattam onnan ahova bújt a végére már hízelgett. viszont utána megint elbújt. nem tesz túl jót neki hogy a másik cica meg neki akar menni :(
2018. febr. 3. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Fajtiszták. Tenyésztésre. Ez nekem gyanús.
2018. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy neked ebben bármi gyanus van. De ha nem tudsz segíteni, kérlek ne írj!
2018. febr. 3. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Fajtiszta mert nincs benne pl ló.

Te fajtAtisztára gondolsz. Szerintem tanulj még a macskákról mielőtt szaporítani kezdenél. Kennelnevet kiváltottad már egyáltalán? A cicuk eü szűrtek? Stb stb nem sorolom...

2018. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
tk van?
2018. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván nincs. Ez nem tenyésztés, szaporítás.
2018. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen, de ettől függetlenül még adott két macska, amiket össze kell szoktatni.


A lényeg a próbálkozáson van, a minél több, felügyelettel együtt töltött időn. Amikor egy légtérben vannak, nem engeded nekik a verekedést.


Pl. amikor a nőstény egy másik szobába zárva már lenyugodott az odaszállítás után, akkor egyik macskát te fogod az öledben, simogatva, vakargatva, a másikat más. (Hogy elszaladni se tudjanak, meg a másiknak nekimenni se.)

Leültök egymástól 1 m-re. Ha a nőstény el akar menni, akkor úgy kell fordítani, hogy ne lássa a kandúrt.

Ha a kandúr morog, vagy el akar szabadulni, hogy a másikhoz menjen, akkor ujjbeggyel a fejére kell koppintani, hogy kizökkenjen a harci állapotból, és a simogatásra figyeljen. Ha sikerült (nem biztos, hogy elsőre, mert elmegy valamelyik), akkor lehet közeledni. Ha már mindkettő lenyugodott, kezdi tartani magát a simogatáshoz, akkor meg lehet szagoltatni a nőstényt a kandúrral. Közben, természetesen, készenlétben állni, és nem engedni az atrocitást, az első jelre a fejre koppintani.


Ha már így egymás mellett fogva elvannak, akkor egyszer kihagyod a reggelit, és a vacsorát egy helyiségben, egymástól mondjuk 2 m-re adod nekik. Nem engeded, hogy egymásra figyeljenek, hanem csak az ételre.


Mondjuk, így, hogy nem tudod egy lakásban különzárva tartani, nehéz lesz a kivitelezés, mert többször kell ide-oda vinni. De valahogy el kell kezdeni.

2018. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN macska fajtiszta... ennyit rolad, "tenyésztö"
2018. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!