Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák összecsapása? Hagyjam...

Anyukák összecsapása? Hagyjam magam, vagy ne? Kisebb város, inkább falu, játszótér, mindenki ismer mindenkit. Mi vagyunk 4-en örökösen együtt, azaz 3 kisfiú 20 hónaposak és 1 kislány szintén 20 hónapos.

Figyelt kérdés

....És mi anyukák,27-36 éves korig. Két kisfiú és a kislány nagyon nyugodt természet, nincs is velük semmi baj.Viszont a harmadik fiú, kissé más.elevenebb, kissé erőszakos,örökmozgó kisfiú. Mindennaposak azok a helyzetek amikor mindeki kihoz a játszóra ezt azt, traktort, szánkót, kisbiciklit kinek mi jut aznap az eszébe, de senki nem jön üres kézzel, a gyerekének hoz játékot. Amikor ez a kisfiú megérkezik, mindenkitől elvesz mindent, van, hogy ha nem adja pl az én fiam akkor simán fellöki a fiamat, és úgy veszi el tőle amit elakar, de a kislányt is fellöki. Sokszor van ebből sírás, de kisfiú anyja szerint jól van ez így, az erősebb győz. De minket nagyon zavar már ez. Hisz én is erősebb vagyok az ő fiánál mégsem lököm arrébb, ha az utamban áll. Előfordult már az is, hogy elakarta venni a fiamtól a játékát, de az enyém nem adta neki oda, erre a másik kisfiú elkezdett sírni. Sírt sírt, az anyja nem igazán csinált vele semmit. Aztán amikor megunta, hogy sír a gyerek odajött és elkérte a fiam játékát, hogy adjuk oda, mert addig az ő fia addig fog sírni míg meg nem kapja. Én erre odaadtam neki a játékot,de teljesen megdöbbentem.

A barátnőm szerint szólnunk kellene, hogy ez így nem jó. De én meg már nem vagyok benne biztos, hogy merjek e szólni, félek, hogy csak én csinálok ebből ekkora ügyet, és tulajdonképpen így kellene viselkedni ahogy ők viselkednek.

Igen, megerősítést várok, Ti szólnátok a helyünkben a harmadik kisfiú anyukájának?


2013. febr. 2. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

hát most komolyan legközelebb lökd meg egy kicsit (nem kell h elessen csak érezze h azért te erősebb vagy) az a gyereket mikor így viselkedik viselkedj vele úgy ahogy ö teszi


ha más nem akkor ebből fog érteni a gyerek


vagy legközelebb ne vigyetek játékot és mind a 3 gyerek vegye el ami neki kell


és beszéljetek az anyukával h vagy megmagyarázza a gyereknek h nem lehet így viselkedni vagy lesznek szankciók vele szemben


ekkora gyereknek illene már kérni tudni

pl az enyém is tud pedig még ne beszél :-)

2013. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Én szólnék.

Ha az anyukát nem zavarja, hogy kissé erőszakos a gyereke és irigy, akkor olyan anyukák gyerekeivel játsszon, akiket nem érdekel. De ne a tiétekkel, akiket zavar.

Meg kell az anyukának mondani, hogy nem normális, ha egy gyerek durva a másikkal és erőszakosan elveszi annak a játékát, csak mert ahhoz van kedve.

Ez tipikusan az az eset, amikor az anyukának nem sok kedve vagy türelme van elmagyarázni a gyerekének, hogy mit szabad és mit nem, mit illik vagy mit nem, csak könnyebb ráhagyni, hogy ne hisztizzen. Én meg nem hagynám rá.

Ha ő ráhagyja a gyerekére, hogy ilyen, akkor én meg a nő gyerekére szólnék rá és ha nem tetszene neki, akkor a képébe vágnám, hogy nálunk nem szokás ráhagyni a gyerekre a durvaságot, meg az irigységet, nálunk el szokás magyarázni, hogy mit illik és mit nem, még ha náluk nem is.

2013. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, ő soha semmit nem magyaráz le a kisfiúnak, mert szerinte ugysem érti. Persze én ezen mosolygok, mert tudom, hgy ha az én 20 hónapos gyerekem érti amit mondok, akkor a másik is érti. De ez nem az én dolgom. Sajnos ő az a tipus aki nem veszi a fáradtságot, hogy bármit is csináljon a gyerekkel ha az sír. A cél, hogy a gyerek fogja be a száját, ha kell akkor úgy, hogy elveszi a másiktól a játékot.

Én nem tudnám bántani az ő gyerekét, nem is akarnám fellökni, pedig néha de sziiiivesen megtenném, de itt nem a gyerek a hunyó:-(

2013. febr. 2. 15:01
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
szoljatok a kisfiu anyukájanak hogy vagy megneveli a fiát,vagy nem jártok össze vele.
2013. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Felénk is hasonló van csak azzal a különbséggel hogy itt 2 játszó van összesen tehát ha ki akarom hozni a gyerekeimet akkor csak ide tudom kihozni és itt 2 ilyen anyuka is van akik szerint az erősebb győz ez az élet farkastörvénye és ők nem fogják arra tanítani a gyereküket hogy húzódjon meg a háttérben hanem igenis ha kell neki vmi küzdjön meg érte. Engem és más anyukákat kicsit így lenéznek meg be is szólnak, hogy nem fogunk ott állni mindig a gyerek mögött az oviba se meg a suliban se, és így azt tanítjuk meg nekik hogy majd anya mindig megvéd ami nem lesz mindig így.

Hát lehet hogy igazuk van, nekem mégse lenne pofám nézni hogy az én gyerekem a "rettegett" meg a fő rossz a környéken.

Igen szólni lehet a harmadik kisfiú anyukájának, de kötve hiszem hogy ettől megváltozna bármi is, mert igen vagy az van amit előttem írtak, hogy 1.sokkal könnyebb ráhagyni egy erőszakosabb típusú gyerekre a dolgokat mint megnevelni és minden egyes alkalommal (akár 100szor is) elszajkózni neki hogy mit hogy kell meg mi a helyes (elkérjük, kivárjuk a sorunkat és ha ennek ellenére durváskodni akar akkor meg hazasétálunk szépen) 2. anyuka valóban így tartja helyesnek a nevelését.

Szerintem egyik esetben se fog változtatni rajta.

Ti választhattok hogy elmentek máshova vagy véglegesen összeveszve velük, ahányszor kimentek a játszóra az ő gyerekének nem odaadva semmit játszotok külön...ez meg tudom milyen rossz úgyhogy jó megoldás nincs :((


Egyébként nekem is az egyik gyerekem ilyen kis akarnok típusú kicsit agresszívabb heves vérmérséklet sokat sírt/sír ha vmi nem tetszik neki, de ez nem jelenti azt hogy mivel nehéz/nehezebb vele ezért ráhagynám és hagynám hogy a játszótér ördöge legyen...

2013. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra gondoltam, hogy szólok neki, hogy nem szeretnénk velük játszani. Bár nem tudom, hogy oldanánk meg, hisz ez az egy játszótér van, és nagyon el sem tudjuk kerülni egymást...

Na mindegy, valahogy megoldanánk, csak nem voltam már magamban biztos. Féltem attól, hogy átestem a ló túloldalára és túlféltem a saját gyerekemet.

2013. febr. 2. 15:03
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy a gyerek nem érti meg, az csak egy dolog. Bár 20 hónaposan azért nem mondanám én sem, hogy nem értené meg.

De attól még az anyának kutya kötelessége a kezdetektől fogva a jóra nevelni a gyerekét. Ha nem érti meg, akkor meg fogom a gyereket és elmegyünk haza és azt annyiszor, ahányszor eljátssza a gyerek. Általában ez hatni szokott.

2013. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Húúú, nagyon átérzem a helyzetedet, ez szörnyű lehet.

Nekem mindig a sajátom az első, nem érdekel, hogy mit szól a másik, megharagszik e vagy sem a gyerek vagy az anyuka.

Én bizony ilyen esetben gátlástalan vagyok, kerek perec megmondom, hogy ezt nem adjuk oda, vagy adjon addig cserébe valamit, vagy majd akkor megkaphatja, ha mi már nem játszunk vele.

Természetesen a sajátomtól ugyanezt megkövetelem. Ha ő kéri más játékát, akkor neki ugyanezeket elmondom. Ha hiszti van belőle, az sem érdekel, ha más anyuka látván, hogy emiatt sír az enyém és odaadja mégis a kis lapátot, akkor bizony én visszautasítom, hogy ne a hisztivel érje ezt el a kislányom.


Ha nem beszélsz az anyukával, akkor rendezd le a gyerekkel a dolgot, szerintem ez lesz az egyszerűbb. Legyél következetes, ha mondjuk látod, hogy a Ti labdátokkal játszik, menj oda és kérd el tőle, hogy most nektek kell. Ha nem adja, akkor finoma vedd el tőle. Ha bőg, nem baj.

Hidd el, pár ilyen eset után az a kisfiú is belátja, hogy inkább a saját holmijával játsszon és ne bántsa a többieket, függetlenül attól, hogy milyen az anyja. És ha a többi anyuka látja, hogy Te határozottabb lettél e téren, akkor ők is fel fognak bátorodni, így hamar vissza tudjátok szorítani a kisfiú erőszakosságát.

2013. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az én fiam sem maga az angyalka. Nyilván próbálgtja ő is az akaratát, mit lehet mit nem,meddig mehet stb. Tehát ha nemet mondok neki, ő is elkezd bőgni, pl ha nem veheti el a másik gyerek játékát (én nem engedem, hogy kivegye a másik kezéből) akkor bőgni kezd, de én ezt úgy próbálom megoldani, hogy elmondom neki, hogy nem vesszük el a másiktól, itt a sajátja stb. Ez az anyuka meg úgy oldja meg, hogy áll egy darabig, hangosan "cüncög", sóhajtozik, és odajön, hogy adjuk oda a játékot, mert Dávidka ugyis addig sír míg meg nem kapja, az én fiam meg ugysem bőg. (ami persze nem igaz, csak ő úgy gondolja, hogy az én fiammal szívjak én)
2013. febr. 2. 15:38
 10/17 A kérdező kommentje:

"Nekem mindig a sajátom az első, nem érdekel, hogy mit szól a másik, megharagszik e vagy sem a gyerek vagy az anyuka."



NA EZ AZ!!

Én is így gondolom, de Ő is!! Azaz neki is a sajátja az első, tehát tök mindegy kié a játék, a lényeg hogy az Ő FIA játszhasson vele.

Érted??

2013. febr. 2. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!