Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért ilyen buta...

A macskák miért ilyen buta állatok?

Figyelt kérdés

Odajött hozzám egy cica a parkban, miután szemezett velem egy ideje, hozzám dörgölőzőtt, majd mikor meg akartam simogatni, hirtelen elkapta a kezem, kicsit megharapta, meg csikargatott a körmével. Majd ugyanezt még egyszer eljátszotta, miután továbbra is a közelemben maradt, és újra megpróbáltam megsimogatni.

Pedig kedvesen szóltam hozzá, nem tettem hirtelen mozdulatot sem.

Ezek után pláne az a véleményem, hogy a kutyák ezerszer okosabbak.


2010. jún. 7. 08:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem végig ez volt a terve :)
2010. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

szerintem is! :D

kegyetlen, alattomos állat.

2010. jún. 7. 08:33
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

A macskák a legokosabbak:


- Ahhoz, hogy reális képünk legyen arról, valójában milyen fontosak vagyunk, szükségünk van egy kutyára, amelyik imád és egy macskára, amelyik lenéz bennünket. (Dereke Bruce)


- A kutyáknak uraik vannak, a macskáknak személyzetük. (Ismeretlen)


- A macskák azt akarják megtanítani nekünk, hogy az életben nincs mindennek funkciója. (Ismeretlen )


:)

2010. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%
Sok cicánk volt már. Most pedig születésük óta nevelünk 3 cicát.Van amelyik úgy fejezi ki örömét, hogy mikor simogatjuk, finoman harapdálja a kezünket és kinyújtja a karmait. Amikor kicsik , alapvető a szopás, ehhez a mancsukkal pumpálják a tejet, vagyis a szopás helyett a gyengéd harapás, a pumpálás helyett a mancsok nyújtása ennek az emléke, nem bántani akart.Amikor egymással játszanak, ugyanezt teszik.Szerintem egyszerűen csak igy szokta meg a többiekkel való kapcsolatot, a játékot./ úgy is mondhatnám, igy szocializálódott./Ha bántani akart volna, biztos nem akartad volna megsimogatni, mert a karmai félelmetesek, ha komolyan kimereszti ! Ne haragudj rá!
2010. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
40%
A macska a legöntörvényűbb, legrátartibb lény. Nem hódol be, csak ha éhes a bendője, akkor viszont álnok módjára tud alázatoskodni, dörgölőzni. Nekünk van egy kis szemétláda, pici korában fogadtam pártfogásba, mostanra felnyílt a csipája: ha meg akarom fogni, hogy megsimizzem, percekig kell becserkészni, mert menekül, míg végül valami útját állja. Olyankor behódol, fülsiketítően dorombol, aztán kezdődik majd újra.Sokat nem kell a macskától várni. A kutya az más.
2010. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
60%
okosabb mint te...
2010. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
86%
Az miért butaság, ha nem nyaldos meg dörgölőzik rögtön, mint egy kutya? A macska sokkal összetettebb személyiség és sokkal kiismerhetetlenebb. És olyanoknak nem való, aki nem tudják elviselni, hogy van olyan élőlény, amelyik nem akarja a seg gét nyalni.. És az is egy közhely és hülye általánosítás, hgy a macskát csak a kaja érdekli.. biztos vannak Garfield típusú macskák is, akik egsz nap alszanak és zabálnak, a mieink speciel nagyon jófejek voltak és sokszor meglepődtem az intelligenciájukon.
2010. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
80%

Nem buta. (Azért, mert valami/valaki nem az elvárásaidnak megfelelően cselekszik, még nem feltétlenül buta.) Levadászta a kezedet játékosan. Van, amelyik így fejezi ki a szeretetét, mint azt már egy előttem szóló is leírta.


A kutya az uralkodó jellemeknek, a macska a gondolkodó embereknek való. (Lehet lepontozni.)

2010. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
37%

Én ezt úgy tudtam: "a kutyának gazdája, a macskának szolgája van" De így igaz.

Nagyon alattomos, ravasz és okos állatok.

2010. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kimondottan okos dolgot csinalt - megprobalt megtanitani arra, hogy nem fogdosunk ossze idegen allatot... Hamar az anyadnak nem sikerult beledvernie ezt az egyszeru tenyt.
2010. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!