Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskától húgyúti fertőzés?

Macskától húgyúti fertőzés?

Figyelt kérdés
Nemrég óta van cicám. Akármennyire vigyázok, hogy ne legyen minden teli cicaszőrrel, néha előfordul, hogy a fehérneműmben is találok. Mennyire veszélyes ez nőkre? El lehet így kapni pl húgyúti fertőzést? A cicus benti, alomra jár, nem szokott kint járkálni.

2018. febr. 16. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Húgyúti betegséget nem kapsz el, max. 20 év múlva károsabb lesz a tüdőd mint egy dohányzónak. A macska kinti állat, tartsd kint(csak ha nem panelba laksz). Jobb a cicusnak, az ágyneműdnek, és még neked is. 😃
2018. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Húgyúti fertőzést biztosan nem kaphatsz el tőle.

Az alap oltásokat kapja meg, emellett féregtelenítés 3 havonta. Bolhairtó spot-on sem árt, cipőtalppal könnyen bevihetők a peték a lakásba is.

Fésüld a cicát rendszeresen. A furminator csodás találmány, de nálunk az egyszerű cicakefe és a sűrűfogú egysoros fésű is bevált.

Ha nagyon hullajtja a bundáját, lehet az étkezésével van gond.

Mit eszik a cicud?

2018. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ha a fent leírtak megvannak (oltás, féregtelenítés stb), akkor jó eséllyel egészséges lesz a macsekod mint a makk, s az égvilágon semmit nem kapsz el tőle.

#2 voltam.

2018. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Hogy kapnál el húgyúti betegséget a macska szőrétől?

Az elsőre pedig ne hallgass, a macska nem kinti állat. Lehet persze kint tartani, de csak az udvarban, a kerítésen nem mehet ki. Állatvédelmi törvény. Meg etikai kérdés.

2018. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
6%
A macskákban másfajta férgek élnek amit nyál útján, mivel mindent megnyal a cica téged is elkapsz és simán lehet hugyúti fertőzés is, ha nem hiszed lérdezd meg az orvost.
2018. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha férges a macska, féreghajtót kell neki adni, kérdezd meg az orvost... :D
2018. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy rendszeresen oltott,féregtelenített benti cicától nem kapsz el semmit, húgyúti fertőzést meg pláne nem.
2018. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pisilés előtt mossál kezet. A macsekot fésüld rendszeresen. A furminátor tényleg szuper találmány.

Nekem volt már húgyúti fertőzésem, de az még jóval azelőtt, hogy macskám lett volna. 5 éve élek együtt egy benti cicával, de még semmit nem kaptam el tőle.

Kinti-benti kutyáim is vannak, tőlük sem kaptam még semmiféle betegséget.

Ami azt illeti emberről emberre terjedőt (vírusos torokgyulladás, rota) viszont igen, mivel olyan munkahelyem van, hogy rengeteget vagyok emberek között.

A saját macskád bacijait megszokja az immunrendszered :)

2018. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok!

4.! Hogy akadalyozod meg hogy kimenjen a keritesen? Bekerited magad 5 meteres femkeritessel, vagy hogy? A macska maszni tud, eleg egy fa, es kint van a masik szomszednal.

Amelyik macskat bentre neveltek, az benti, normalis. De alapjaraton a macska kinti allat. Egeret-madarat fog. Ez megis hogy kivitelezheto lakasban? Bekoltoztetsz egy egerkoloniat, vagy cinegeket tartasz?

Kerdezo! A macsekod gyanitom bentre lett nevelve, ezert a fentiek nem ervenyesek ra. Ezekbol a macskakbol kioltek az igazi macskat, es igy lett belole egy jatekszer kb. Ezzel nincs semmi baj, kell ilyen macska is.

2018. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

#9-es, létezik macskabiztos kerítés. Persze nem egyszerű kivitelezni, de megoldható. Nekem kijárós cicám van, de csak akkor van kint, amikor én is ott vagyok. Nem volt még a telken kívül. Nem is szeretném, ha elcsatangolna. (Nincs macskabiztos kerítésünk, de igy nem is kell)

Teljesen igazad van abban, hogy a macska megfogja az egereket és a madarakat, ebbe nem is mennék bele. Viszont egy kertvárosi részen, ahol a házak közel vannak egymáshoz, nem mindenki örül a kijárós macskáknak. Én például kifejezetten dühös voltam, amikor a homokozót és a veteményest használták WC-nek. Ugye nem szorul magyarázatra, hogy miért?

Már többször leírtam itt különböző kérdéseknél, hogy ugye micsoda viták vannak arról, hogy a kutyás gazdik nem szedik össze a kutyakakit? Én sem örülök neki, mert bosszantó, ha belelép az ember. Na, én pont ugyanennyire találom kellemetlennek, ha telekakálják a macskák a kertemet.

3 kutya mellett megszűnt ez a problémám. A cicák nem szeretnének már nálunk vendégeskedni. Az enyém jól elvan a kutyákkal és alomba jár a dolgát végezni.

Persze ha tanyán élnék, nem lennének szomszédaim, én is hagynám, hogy a macskám felfedezze a környéket. Ott nem lenne az a veszély, hogy elüti egy autó, vagy valaki megmérgezi.

Szóval megvan a helye macskáknak is a világban. De véleményem szerint a sűrűn lakott területeken a kedvtelésből tartott házimacskát nem illik átengedni a szomszédokhoz.

2018. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!