Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám elkapni a...

Hogyan tudnám elkapni a macskát? Elég beteg.

Figyelt kérdés

Vannak az utcánkba gazdátlan macskák, akiket minden nap megetetek. Mivel befogadni nem tudom őket mert kutya van és még 2 saját macska, így amit tudok azt megteszek értük.

Van egy macska akit már elég régóta elakarok kapni, hogy egy kicsit rendbe tudjam hozni, mert szó szerint úgy néz ki mint egy mosottsz@r. Csúnya a szőre, sebes, kukacok vannak benne és még sovány is. Nem engedi hogy segítsek rajta, próbáltam. Tudom, hogy tudnék ellene tenni, de tehetetlennek érzem magam és ez felidegesít és elszomorít.

Nem fogom feladni azt, hogy segítsek rajta viszont egyedül nem megy. Az ismerőseim többsége undorodik az ilyen állatoktól és lehüly$znek amiért segítek rajtuk. Sajnos ebben az ügyben másra nem számíthatok csak magamra.

Valami ötlet esetleg? Nagyon jól jönne. Gondoltam arra hogy felhívok valami állatvédő szervezetet hátha segítenek, meg azért ők csak jártasabbak ebben az ügyben. De félek attól hogy a segítség helyett inkább elaltatnák, ezt meg nem akarom mert az az állat meg érdemli hogy éljen.



2018. febr. 22. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A kajájába tegyél állatoknak való nyugtatót, attól egy kicsit elkábul, így meg tudod fogni.
2018. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédőknek nem célja megölni, hacsak nem gyógyíthatatlan. Az már más kérdés, hogy foglalkoznak-e kóbor macskákkal, mert sajnos kevés a kapacitásuk. Én régen a garázsba beszökött kóbor macskákat úgy kaptam el, hogy sarokba szorítottam, és lassan rájuk borítottam egy nagy karton dobozt. Általában egy alacsonyabb szekrény alá bújtak, akkor meg csak oda kellett állítani a dobozt, hogy ne tudjon máshogy elmenni. Talán ha be tudnád terelni valahova, vagy fedett búvóhelyet állítani ahova bemegy, hasonlóan meg lehetne oldani. Aztán irány az orvos, mert ilyen állapotban rád és a többi állatra is veszélyes lehet.

Több ilyen gondolkodású ember kéne.

2018. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hívják fel egy állatvédő szervezetet, ha menthető a macska, nem fogják elaltatni.

Nekik nagyobb gyakorlatuk van az ilyen vadócok befogásával.

Ha azt is megmondod, hogy csak a befogásban kell segíteni, és nem nekik kell a jószágot elszállásolni, kezeltetni, mert azt te vállalod, akkor még lelkesebbek lesznek.

Amúgy ha egy élvefogó csapdát tudsz kölcsönkérni, az is segíthet, csak ha több cica is van, nem biztos, hogy az fog belemenni, amelyiket te szeretnéd elkapni (saját tapasztalat és Murphy törvénye szerint meg is fordíthatom: biztos, hogy nem az fog belemenni...)

2018. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem merek használni ilyen gyógyszereket. Félek hogy kárt teszek.


Az a baj hogy ezek a macskák nem járnak be hozzánk mert félnek a kutyától. Volt egy aki bejárt azt rendbe is tudtam szedni, rám sem lehet ismerni olyan szép macska lett.

Meg elég hosszú az utca és a beteg macska többek között kb a felénél éldegél, egy lebontott ház portáján.

Próbáltam én elkapni, hordozót is vittem ki, beletettem a kaját hátha úgy belemegy és rázárom, de hát nem lüke cicus éppen csak a fejét dugta be és a két első lábát. A feneke meg kint maradt, ha megpróbáltam betessékelni akkor karmolni akart. Olyan erő van ebben a macskában még így is, hogy lehetetlenség lefogni vagy bármi.

2018. febr. 22. 10:49
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Egy kartondoboz bottal kitámasztva, arra egy madzat kötve. A kartondoboz alá tegyed kistányérban a kaját. Mikor alámegy enni, elrántod a madzagot, ezáltal rácsukódik a doboz. Úgy talán már könnyebb lesz.
2018. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nézd csak: [link]
2018. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nyugodtan hívj fel egy közeli állatmenhelyet, segíteni fognak. Ha nem is ők, abban tuti segítenek, hogy pontosan kihez fordulj. Viszont ha ennyire beteg a cica, nem csak maga miatt van szüksége az ápolásra, hanem hogy ne fertőzzön más cicát.
2018. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Valami sedalin nevű szerrel preparált ételt raknak ki ilyenkor az állatnak, de cicánál ez nagyon veszélyes, mivel bódult állapotban felmászik oda is ahol nem tudod követni és végzetesen is végződhet emiatt a dolog. Inkább a ketrecet javasolnám, az élvebefogót.
2018. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8, a Sedalint csak állatorvos írhatja fel, de az amúgy is paszta.
2018. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromi egyszerű: macskamenta spray :)

Én a sima Trixie-set szoktam használni, még az a macskám is megőrül tőle, amelyiket egyébként természetes formában hidegen szokta hagyni.

Állítsd fel az élvefogó csapdát és miután a helyére tetted, jó alaposan spricceld be a hátsó végét, hogy be kelljen mennie teljesen, hogy elérje.

Ha kóbor cica, gondolom nem is nagyon találkozott még macskamentával, tuti a hatás! Azért imádkozz, hogy nehogy a többi érezze meg előbb :D

2018. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!