Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám elkapni a...

Hogyan tudnám elkapni a macskát? Elég beteg.

Figyelt kérdés

Vannak az utcánkba gazdátlan macskák, akiket minden nap megetetek. Mivel befogadni nem tudom őket mert kutya van és még 2 saját macska, így amit tudok azt megteszek értük.

Van egy macska akit már elég régóta elakarok kapni, hogy egy kicsit rendbe tudjam hozni, mert szó szerint úgy néz ki mint egy mosottsz@r. Csúnya a szőre, sebes, kukacok vannak benne és még sovány is. Nem engedi hogy segítsek rajta, próbáltam. Tudom, hogy tudnék ellene tenni, de tehetetlennek érzem magam és ez felidegesít és elszomorít.

Nem fogom feladni azt, hogy segítsek rajta viszont egyedül nem megy. Az ismerőseim többsége undorodik az ilyen állatoktól és lehüly$znek amiért segítek rajtuk. Sajnos ebben az ügyben másra nem számíthatok csak magamra.

Valami ötlet esetleg? Nagyon jól jönne. Gondoltam arra hogy felhívok valami állatvédő szervezetet hátha segítenek, meg azért ők csak jártasabbak ebben az ügyben. De félek attól hogy a segítség helyett inkább elaltatnák, ezt meg nem akarom mert az az állat meg érdemli hogy éljen.



2018. febr. 22. 10:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszodban remekül leírtad a megoldást, csak fejleszteni kell egy kicsit.

A hordozó legvégébe tedd a kaját, hogy jobban be kelljen mennie és legyen rajtad egy vastag munkáskesztyű.

Valami ilyesmi:

[link]

Nekünk is van ilyen itthon, mert a saját cicánkkal is egy attrakció a hordozóba gyömöszölése, mert tudja, hogy ilyenkor orvoshoz megyünk.

2018. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Élvefogó csapda? Azokat a kóborokat is így kapják el, amelyeket ivartalanítani visznek.
2018. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A Sedalint jobb lenne elfelejteni. Ha a macska elbújik, és úgy kábul el akár meg is fagyhat. Továbbá nem nyugtató, ugyanúgy érzékel mindent, csak le van bénulva.

Merre laksz? Lehet, hogy lakik a közeledben olyan állatvédő, akinek gyakorlata van a macskabefogásban.

És az altatásról: ha olyan fertőző betegsége van, ami gyógyíthatatlan, plusz még a környékbeli macskákat is megbetegítheti, akkor mindenki, de főleg ő jobban jár, ha szenvedés nélkül elalhat.

2018. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!