Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem állatorvoshoz vagy ne?

Elvigyem állatorvoshoz vagy ne?

Figyelt kérdés

A cicám múlthét csütörtöktől beteg. Szürcsög az orra..gondolom macskanátha.

Ma akartam elvinni az állatorvoshoz. Viszont ma már hízeleg, cukiskodik, eszik, és negyed annyira se szürcsög. Nem folyik az orra.

Én elvinném szívesen, csak már így is nagyon pénzszűkébe vagyok, de ráköltöttem volna, viszont most így nem tudom mi legyen. Azt tudom, hogy a macskanáthát az immunrendszerüknek kell legyőznie. De aggódok, hogy lehet átmenetileg van jobban, mert csak most a mai napon tudnám elvinni dokihoz.



2018. febr. 26. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Vidd el!
2018. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Már akkor el kellett volna vinnni.
2018. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség hogy az immunrendszerének kell 'legyőznie'. Kezelés nélkül halálos is lehet a macskanátha, náluk ez sokkal veszélyesebb mint nekünk az emberi nátha. Vidd orvoshoz.
2018. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség. Minden állatorvosi oldalon azt írják róla.
2018. febr. 26. 12:08
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy olyan a macskanátha, hogy ha látszólag meg is gyógyult, még ott maradhat benne, és következő alkalommal még jobban eléri, és egyre romlani fog az állapota. Nem egyből, akár hosszú ideig is elnyúlhat a lappangás, ha nem kezelik. Lehet hülyeség, ne essetek nekem, de mintha ezt olvastam volna valahol.
2018. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5 igazad van.

Telefonon megbeszéltük vele, hogy nem kell bevinnem a cicát, elég ha a receptért megyek. Kaptunk antibiotikumot. Mivel nem tudom hordani injekcióra a nyákoldás miatt, majd ACC-t próbáljak neki adni. Még azt megálmodom hogy. Szerintem fecskendővel a szájába nyomom.

Azt mondta a doki a macskanáthára, hogy gyógyírhatatlan, tünetmentessé válik tőle. De amint picit meggyengül a szervezete, rögtön elő fog jönni. És a cicám nem lesz hosszú életű. :(

2018. febr. 26. 18:06
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Milyen orvos ez??? Nekem is volt macskanáthás cicám, antibiotikumos kezelés után be kellett adatni egy oltást neki, hogy többet ne kapja el, ugyanis VAN macskanátha ellen oltás. Kész vicc, hogy azt állítja gyógyíthatatlan. Az acc-t te találtad ki? Humán gyógyszert nem igazán kéne neki adni, és azzal sem értek egyet, hogy az orvos vizsgálat nélkül felír bármit is. A helyedben keresnék másik orvost...
2018. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Előszöris egy nagyon jó orvosról van szó. És más orvossal is beszéltem telefonon, az is ugyan ezeket mondta.

Az ACC-t pedig ő mondta, nem pedig én találtam ki. Mielőtt itt okoskodsz, előbb olvass utána, hogy van olyan emberi gyógyszer, amit állatoknak is lehet adni. A fluimucilt is lehet, és a nyákoldó szirupok nagy részét, csak gyermek adagban kell.

Mivel nem vagy orvos, csupán egy macskatulajdonos, nincs értelme okoskodnod.

2018. febr. 26. 22:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Ok, akkor kísérletezgess csak, ahelyett hogy elvinnéd egy normális orvoshoz, csak aztán nehogy rossz vége legyen. Bár nem értem, hogy minek kérdeztél, amikor csak belekötsz a válaszokba mert neked semmi se tetszik :) nem gyógyíthatatlan a macskanátha, rendes orvosi kezeléssel elmúlik, de akkor higyj amit akarsz.
2018. febr. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Úristen ki kísérletezkik? Kapott antibiotikumot. Minden orvos ezt ír fel. Nem csodálkozok rajtatok, elvégre elég volt olvasgatnom a macskanáthás kérdéseket is. Egyesek azt hiszik okosabbak az orvosnál.
2018. febr. 27. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!