Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a macska alapfelszerelései?

Mik a macska alapfelszerelései?

Figyelt kérdés

Nemsokára cica érkezik a családba. Eddig kutyám volt (cica csak nagyszülőknél, vidéken, kijárósan...), így nincs sok információm.

Mi az, amit előre érdemes neki beszerezni.

Gondolom, alomtálca. Na de milyen? Fedeles, peremes, sima tálca? Mennyire büdös? Nem félnek a cicák a zárttól? És milyen alom kell bele? Meg mekkora legyen a "kezdőcsomag", azaz mennyi alom kell egy hónapra pl? Gondolom, cserélni nem kell naponta, csak kitakarítani a termékeit, nem?

Tál? Macskánál gondolom nem kell annyi mindenre odafigyelni, mint a kutyánál (milyen pereme van, milyen mély, felborítja-e), vagy igen?

Táp? Csak száraz, csak húsos, kombó? Milyen márka?

Kaparófa? Vagy egész macskabútor? Oszlop, vagy ilyen falra akasztható bigyó, esetleg szőnyeg? Körbenéztem állatfelszerelés ügyben honlapon, és jézusom, szinte nagyobb a választék, mintha gyerekem lenne... :)

Fésű, kefe? Rövid szőrű cicának kell ilyen? Játékok?

Fekhely? Kutyánál alap, hogy kell, na de a cica úgyis szanaszét alszik a bútorokon, nem? És ha mégis, kosárka, bújózsák, vagy egyéb?

Háló az ablakra? Láttam, hogy van macskaháló ilyen célra - nekünk van szúnyoghálónk, szóval ezt feleslegesnek érzem, na de a szúnyoghálót nem szaggatja szét, ha ki akar menni?

Mit hagytam ki, ami fontos lehet?


Honnan érdemes ezeket megvenni (Fresnapf szerintem baromira túlárazott), mennyi pénzt érdemes rászánni egy ilyen "kezdőcsomagra"?



2018. febr. 27. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1. Alomtálca: a fedelessel jobban jársz, abból nem szóródik ki az alom. Az első pár napban szedd le az ajtaját, hogy beleszokjon a cica! En naponta kikapkodom a pisit meg a kakit (5 perc) sosincs büdös, 2 macskám van.


2. Fekhellyel próbálkozhatsz, de a macska úgyis oda fekszik ahova akar. :D nekem 2 fekhelyem van és este valamiért a kádban alszanak.


3. Én a száraz tápra szavazok vagy a nyers husira (disznót tilos!). Ha háromhavonta féreghajtod nem lesz baja, amikor rengeteg időm van, akkor főzök is nekik sima natúr husit. Az legalább tudom miből van. Tápból az Iams-et vagy a Josera-t használom, szerintem az egyik legjobb.


4. Kefe nem árt, mert vedlik. :)


5. Játékok...igazából nálunk ami bevált az a lézer, csörgős kislabdák (baromi idegesítő) és a kaparófa. A bebújós fekhely is jó ötlet, azt minden cica szereti.


6. A macskaháló fontos, mert a szúnyoghálót simán szétszaggatja és kieshet az emeletről! Odaszáll egy légy vagy valami és már fel is ugrik.


Én még a karomvágást javasolnám hetente, hogy ne szaggassa szét a bútoraidat. Erre megfelel egy emberi használatra szánt körömcsipesz is.

2018. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: minden állatkereskedés túlárazott sajnos. Érdemes a neten keresgélni, ott ki lehet fogni akciókat. Én fedeles, ajtós almostálat vettem az Alpha zoo-ban, 3.000-ért.


Nem ártana beszerezned egy cicahordozót is, amiben majd tudod orvoshoz vinni.

2018. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Földszinten vagyunk, azt kifelejtettem. :) Illetve ilyen süllyesztett a lakás alapja, tehát kiesni nincs hova, az ablak tökéletesen utcaszintre nyílik. :) Ezért gondoltam megfelelőnek a szúnyoghálót, mert az meg aprólékosan körbe van szögelve a keretbe, nem csak ilyen léces vagy ragasztott, csak nem tudom, akar-e szökni, ha izgit lát... főleg, hogy idegen macskák járnak néha az ablaknál. (Régi lakónak is volt macskája, szerintem őt keresik, mert bámulnak be. :D)


Köszi a választ. :)

2018. febr. 27. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg minden cica mást szeret. Nekem pl.van a falon egy kaparófa amit egyik sem használ. A kandúrom az az oszlopos kaparófát használja, a nőstény meg a kanapét használná ha nem vágnám le a karmait. :D


Tálakra is szükséged lesz még (1 vizes, 1 kajás).

Kelleni fog almos lapát (bár azt általában adnak a fedett tálcához).


És még valami ami nagyon fontos: ivartalanítás 4-6 hónapos kor körül.

2018. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egy alapvetően nem kijárós cica ha kiesik az ablakon (akár a földszinti lakásból is) megijedhet. Jöhet egy kutya, idegen, hallhat valami zajt és világgá szalad. Ezért is fontos a macskabiztos nyílászáró, hogy ne tudjon véletlenül se megszökni. :)
2018. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit még hozzátennék:

Ugyanúgy, ahogy a kutya, a macska is kaphat allergiát a főtt hústól.

A tálka fontos. Még a legkönnyebb tálat is ritkán döntik fel, viszont könnyen válhat vándortállá miközben eszik. A lényeg, hogy alacsony pereme legyen, hogy a bajsza ne ütközzön bele evés közben.


A szúnyogháló meg kb. 3 mp. egy gyakorlott maccsnak ugyanúgy, ahogy a függöny, amin felmászik az ablakhoz.. az enyém még a fa rolón is felmászott első éjszaka.


Kaparónak ami tetszik Neked és ő is elfogad.



Alom: ha rendesen takarítod nem büdi. A "milyen"-t majd kitapasztalod, szerintem mindenkitől más tanácsot kapnál. Mindnek van előnye, van hátránya. Nekem pl. a gyöngyös tetszett. Sajnos a makkáknak is a gyöngygombfoci ,)

Játék is ami neki tetszik.

Fekhely majd amit választ, de valamennyire szoktathatod is. Ha valahova olyan anyagot teszel ami jól visszaveri a hőt vagy másért tetszik neki (pl. gyapjú) azzal bizonyos helyekre oda tudod szoktatni. Ha valahol zavar próbálkozhatsz úgy ahogy az anyacica: megfogod és elhozod, de ha nem lehetsz vele 24 órában akkor ez vsz. csődöt fog mondani..


Ja és számíts rá, hogy többször keveset eszik és többször keveset alszik és vagy nehezen vagy sose alkalmazkodik a Te alvásodhoz.

2018. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!