Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes vemhes lehet kb. A...

Hány hetes vemhes lehet kb. A cicám? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

(Nem, nem vagyunk szaporítók. 4 cicuskánk van rengeteg más állat mellett, mind családtagok tehát kioktatás nem szükséges! :) 3 macska ivartalanítva van, ő konkrétan beköltözött hozzánk magától, az udvarunkban találtuk. Ő is ivartalanítva lesz az ellés után)


TEHÁT a lényeg: a cicusnál kb. Február 10-én vettem észre, hogy nagyok lettek a cicijei, valamint a viselkedése megváltozott. Mára már március 4-én viszonylag nagy a hasa, egész nap pihen, pedig egyébként aktív macska, keresi a helyet kb. Naponta 6-7 különböző helyen alszik, szekrény teteje, kis dobozokban, tálakban stb. Sokat eszik még, de észrevettem rajta, mintha émelyegne néha, csak ül féloldalasan és néz maga elé pár mp-ig.

Megtapintottam óvatosan a hasát, de mozgást nem észleltem. Néha érzek kicsi "dolgokat" a hasában, de csa akkor ha pl. Elfordul,megtapintom,aztán utána pár mp múlva már nem érzem azt a valamit. Természetesen a jövő héten sort kerítünk az állatorvosra is.


Elnézést kérek, hogy hosszúra sikeredett, és lehet nem átláthatóra. Na meg azért is, hogy nem bírok várni pár napot, de nagyon izgatott vagyok! Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. márc. 4. 16:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
+rengeteg gyik-es kérdést olvastam már erről, az összes netes videót, blogot, oldalt elolvastam már, de nem kaptam választ a kérdésemre.
2018. márc. 4. 16:55
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már közel vannak a cicák. Próbálj biztosítani neki valami kicsi biztonságos helyet.
2018. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De az nem probléma, hogy nem érzem a mozgásuk?

Elvileg kinti benti cica ő is, de egész nap bent van most már, bár tegnap este 10 percenként ki-be járkált és mosakodott egyfolytában. Vettem neki egy cicabújót, de inkább a cipősdobozokba fekszik állandóan. (Van cicaajtajuk egyébként de felesleges mert egész nap bent vannak)

2018. márc. 4. 17:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem tudok mit mondani. Az állatorvos biztos mindent megmagyaráz majd.
2018. márc. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 4. 17:39
 6/19 anonim ***** válasza:
huha. akkor gondolom fogalmatok sincs hogy kb mikor történhetett. Mindenféleképpen vigyétek el állatorvoshoz, számomra elég gyanús a sztori. Nem akarok rosszat mondani, meg hülyeséget, de a lehető leghamarabb lássa doki, főleg ha nem érzel mozgást.
2018. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen én is ez miatt aggódom! :( nem tudjuk, mert a cica mostanában került hozzánk, valószínűleg már előtte is voltak kölykei. Volt már vemhes macskánk egyszer, de már nem emlékszem pontosan mi hogy volt, mert észre sem vettük, hogy vemhes. Orvoshoz holnap fogom elvinni, remélem nincs gond.
2018. márc. 4. 18:52
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jövő héten már tuti meglesznek.

Az összehúzósásokat látni fogod és észreveszed, hogy nyugtalan.

Állatorvos telószáma legyen készenlétben.

Egy cicaellést vezényeltem le (és a tervek szerint többet nem is fogok).

Ellés előtti pár napban leereszkedik a pocak, az emlők megduzzadnak, esetleg beindul a tej. Ellés előtt kb 2-3 percenként másik helyere ment, próbált fészket kaparni. Kereste, kereste, közben jöttek a tolófájások, szaglászta a péráját, egy fájdalmasat nyávogott. Végül úgy döntött, az ágyban, konkrétan a párom lábán lesznek a legnagyobb biztonságban a kicsik (éjjel volt, épp aludni készültünk).

Az elsőnél segítettünk köldökzsinórt vágni és magzatburkot leszedni meg picit meg lett dörzsölve törölközővel, mert nehézkesen indul meg. Gyorsan megérkezett a második és a harmadik pici is, anyuka szépen gondozta őket.

Kerestem gyorsan egy dobozt, amiben pont elférnek, törölközővel béleltem ki, bepakoltam őket.

A törölköző azért jó, mert másnap vagy pár nap múlva úgyis ki kell mosni ez ellőhelyet, mert a magzatburkok, méhlepény stb nem épp tiszta dolgok.

Aztán is érdemes néhány naponta aljzatot cserélni nekik, mert a pisi-kaki miatt koszolódik, hiába nyalja fel az anyjuk.

Szerintem legjobb fehér törölkőt forralni, öblítő nélkül, akár egy régi lábasban.

Feltétlen hívj orvost, ha láthatóan nagyon erőlködik, de nem jön semmi, ha nagyon sok idő telik el egy kiscica után, de az anya még nyugtalan; látod, hogy jönne még, a méhlepényt nem távozik el az utolsó kiscica után.

Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan.

Amúgy állatorvosi technikusnak tanultam, benne vagyok a témában :-)

2018. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Huha, lehet elég nagy hülyeséget írtam. Beugrott, hogy januárban járkáltak erre kandúrok, és abban az időben sokat járt kint a cica, úgy emlékszem. Ez kb. Január 25-30 között lehetett.
2018. márc. 4. 18:55
 10/19 anonim ***** válasza:

A másik amire oda tudsz figyelni, a péra állapota. Ha duzzadt, akkor ellés várható.

Előző voltam.


Amúgy már én is hívtam volna az állatorvost másnap, mikor éjjel lefialt a lelkem.

Ivartalanítani elválasztás után lehet, érdemes.

2018. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!