Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok ajánlani valamilyen...

Tudtok ajánlani valamilyen természetes gyomornyugtatót cicáknak?

Figyelt kérdés

16 éves cicám van, fél hosszú szőrű, bent tartott, sokat is hullik neki a szőre. Naponta kefélem, szőroldó pasztát is adok neki. Nem régen volt már ilyen, hogy sokat hányt, napi szinten, voltunk is vele dokinál, adott rá valamilyen gyógyszert, attól jobb lett akkor. Most megint sokat hány, de azon kívül, teljesen jól van, jó az étvágya, iszik is, bár abban eléggé akaratos, de ha én itatom, akkor tudok belé tukmálni. De szomjasnak szomjas, az látszik rajta. Jó a kedve is, játszik.

De nagyon elvagyok már keseredve, hogy vettem neki ilyen bőr-szőrtápláló készítményt is, amit úgy ahogy van, valószínűleg ki is hány ilyenkor... :/ Nem akarom, hogy bármi baja is legyen.:( Elviszem dokihoz persze, ha arról van szó, de szerintem, megint az van, ami legutóbb is volt és nem ugrálok vele olyan könnyedén, mert nincsen autóm és eléggé félős cicus, nem szívesen viszem el csak úgy, gyalog..

Arra gondoltam, veszek neki valamilyen vény nélkül kapható dolgot, ami megnyugtatná neki egy kicsit a pociját. Olvastam, hogy a kamilla tea is gyomornyugtató, szerintetek attól nem lenne baja?

Ja azt nem írtam, hogy tavaly novemberben volt neki teljes vérvétele, szerencsére mindent rendben találtak.


Előre is köszönöm, ha valaki segít!


2018. márc. 14. 18:12
 1/2 bodnar edit ***** válasza:
Nos mivel a macsekok állandóan mossák magukat, így szőr kerül a gyomrukba! Ezt sajnos üríteni nem tudják, így kihányják! Ezért érdemes venni vagy ültetni macskafüvet, amit lelegelnek, a szőr a gyomrukban a fű érdes oldalára rátapad, így könnyen hányás után kikerül! Ettől ők jobban lesznek, mivel a szőr irritálja a gyomrukat! Próbáld meg állatkereskedésben kész füvet venni, vag lehet fűmagot venni, természetesen ami csak nekik jók! Sok sikert, és jobbulást a macseknak!
2018. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia,


köszönöm a választ!

Még kisebb korában próbáltunk neki adni ilyen kifejezetten cicáknak való füvet, de nem igazán ette, úgy emlékszem... :/ De ez már nagyon régen volt, lehet, hogy újra megpróbálom. Köszönöm a segítséget, szerencsére most minden oké, pár napja nem hányt már, lekopogom.. Nagy nehezen belé erőltettem egy kis kamilla teát, fecskendővel, de nagyon-nagyon utálta, úgyhogy ez nem hiszem, hogy hosszú távon megoldás lehet.

2018. márc. 19. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!