Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Természetes vagy alternatív...

Természetes vagy alternatív módszer féreghajtáshoz macskák esetében?

Figyelt kérdés
Privátban is jöhet.

2016. júl. 1. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
elmész az állatorvoshoz és ad neked pár száz forintért. nincs alternatív módszer.
2016. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
nincs értelme alternatíváknak, túl kevés benne a hatóanyag. Állatorvos pár száz forintért ad féreghajtót, plusz a mienk be is adja neki.
2016. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Az alternatív módszerek ebben az esetben annyit érnek mint embernél a fokhagyma szúnyogok ellen, te büdös és szomjas leszel, a szúnyog meg ugyanúgy megesz. Van néhány fronton létjogosultsága a természetes/alternatív szereknek, de a féreghajtás az pont nem az a terület. Orvostól kérj, az a tuti.
2016. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Most komolyan pár száz forinton spórolsz?Ez már tényleg az igénytelenség netovábbja ugye tudod ,hogy a férgességet az emberek is elkaphatják? most komolyan azért,hogy pár száz ft-ot megspórolj, kockáztatod ,hogy élősködök legyenek benned is gratulálok.
2016. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A spórolásról csak te beszélsz. Az alternatív módszerek sokszor többe kerülnek, mint amit te - ezek szerint - ismersz. Köszi, hogy írtatok, de a tablettát, stb-t én is ismerem - és nem költséghatékonyság miatt érdekel a kérdés.


Nem pár száz forintról van szó, teljesen rosszul közelítette meg, aki azt hitte, hogy erről van szó.

2016. júl. 1. 14:23
 6/19 A kérdező kommentje:

Bizonyára magadból indulsz ki, azért feltételezel olyasmit egy általad nem ismert emberről, hogy spórolni akar.


Természetesen tudom, hogy ember is elkaphatja, a macska kapott féreghajtót mindig, amikor kellett, de érdeklődöm más módszerekkel kapcsolatban. Ennyi.


Mielőtt az utálatoskodó megjegyzéseidet megírod, először inkább kérdezd meg, hogy mi a a helyzet.


Óriásit tévedtél. A bunkózó stílusodat tartsd meg magadnak.

2016. júl. 1. 14:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ,hogy letámadtalak, azért gondoltam ,mert rengeteg ember az állatán akar spórolni ,minden héten tucatnyi olyan kérdés van ahol a nagyon beteg állatokat akarják "házi módszerekkel" gyógyítani, akkor is mikor egyértelmű ,hogy szerencsétlennek sürgősen orvosi kezelésre van szüksége. Béketűrő vagyok de állatszeretőként ez nagyon frusztráló, aztán néha már kifakadok.

Am szerintem nincs természetes módszer, embereknél a fokhagyma, de azt állatoknak nem szabad adni.

2016. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Erre nem számítottam - hogy írni fogsz. Itt a gyékán voltak már rossz tapasztalataim...

Köszönöm a bocsánatkérést, természetesen megbocsájtok. ;-)


Igen, biztosan vannak, akik nem gondoskodnak az állatkáikról, de én épp amiatt gondoltam egyéb módszerre, mert nem tudom, hogy azok a tabletták, amiket eddig kapott, mennyire teszik esetleg tönkre a bélflóráját. No mindegy, majd keresgélek, hátha találok valamit, addig is kapja a tabit.


Köszi, hogy aggódtok a macskáért.

2016. júl. 1. 14:44
 9/19 A kérdező kommentje:
És bocs, ha én is letámadtalak! Csak nekem meg már a beszólókból volt tele a puttony! Sorry!
2016. júl. 1. 14:46
 10/19 Platypus ***** válasza:
82%

A féreghajtás kényes dolog. A fő probléma, hogy sokféle féreg létezik, más és más hatóanyag öli meg őket, és nagyon fontos a koncentrációjuk. Túl kevés, és a férgek vidáman élnek tovább. Túl sok és belehal a macskád. A népi gyógymódok, mint a fokhagyma itt buknak el. Az a mennyiség, ami bármit is tesz a férgekkel már megbetegíti a macskát is. De még ez sem irtja ki rendesen a férgeket, max meggyéríti őket. A tényleg hatékony mennyiségbe viszont belehalna a macska...


A másik gond pedig hogy a féreghajtás fontos. A bélférgek simán megfertőzik az embert. Egyes típusok elhagyják a bélrendszert és össze-vissza helyeken tokozódnak be a testben. Ez akár halálos is lehet, ha az idegrendszerben történik. De a legjobb esetben is nagyon fájdalmas, pl egy izom közepén.

2016. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!