Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Újszülött kiscica miért ilyen?

Újszülött kiscica miért ilyen?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen és bénán mozog de ahogy született tudott nyávogni. Levegőt kap rendesen. 4tesója is van. De ő az egyeduli akivel nem foglalkozik az anyja tulzottan es 2.cica az 5bol. Odatettuk anyjahoz nem szopizik. Mar 4oran keresztul csak fexik es neha ide oda mozog. Mitol lehet ez? SOS tanacsot kernenk.

2018. márc. 18. 03:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb forduljatok állatorvoshoz, a cica élete múlhat rajta!
2018. márc. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem fog enni, akkor 1 napig bírja kb. Megpróbálhatjátok tápszerrel etetni, emberi csecsemőtápszerrel is lehet. Valószínűleg nem túl egészséges, de az is lehet, hogy csak gyenge vagy fejletlen és később nem lesz semmi baja.
2018. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem kéne felelőtlenül szaporítani, akkor nem születnének beteg kölykök.

A legtöbb alomban vannak gyengébbek, nem is mindegyik kicsi éli túl az első heteket. Ez ilyen. Ezer baja lehet. Ezért ivartalaníttasson az, aki nem ért hozzá, a kiscicázást pedig hagyjuk a tenyésztőkre, ők legalább betegségekre szűretik is a szülőket.


Tanács: orvoshoz vigyétek az egész almot, bármi bajuk lehet szegényeknek. Plusz ha már ott vagytok, időpontot kérhettek ivartalanításra.

2018. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Most utolsó, lepontozhatsz, de hiába viazi orvoshoz, ha az anyja nem törődik vele, sajnos ő sem mentheti meg. Valószínűleg, gyengébb, fejletlenebb, mint a másik 4. Sajnos pusztul el az alomból, mindig.

Egyetértek, utolsó. De házimacska tenyészet nincs...

2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Régen amikor gyerek voltam születtek nálunk is kiscicát, vajmi keveset értettem a szaporítás-nem szaporítás témához.

De ilyen soha nem volt hogy "mindig pusztul el az alomból". Az anyacica szülni mindig bent szült, hiába volt kinti macska, és a kiscicáknak és az anyjuknak nyugodt környezete volt, amikor baj volt el voltak víve állatorvoshoz, a csenevész kiscicákat pedig vagy mesterségesen az anyjukra tettem szopni (még gyerekként is volt bennem ennyi felelősség) vagy cumiztatva voltak.


Persze ahogy felnőttem és átláttam a dolgokat, lett keresetem az összes cicát ivartalanítottuk, ma már egy teljesen kintre szokott nem beszoktatható ivartalan lány cicán kívül csak benti macskáim vannak, két ivartalan kandúr.


Úgyhogy kérdező megpróbálhatod az anyjára tenni úgy, hogy odavezeted a száját az emlőhöz, ha a kicsi nem hajlandó szopni meg lehet próbálni fecskendővel tápszerrel táplálni és állatorvoshoz vinni. Persze ez nem garancia rá hogy túléli, sajnos ilyenkor kevesebb az esélye rá jóval.

2018. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekünk is ivartalanok, gyerekként én sem tudtam, mi az, hogy ivartalanítás.

Viszont nem volt gyakori, de például egy ötös alomból egy halva született.

Sajnos a pár napos kiscicával nem tudtok mit, ha az anyja nem gondozza.

2018. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom ti élve külön tettétek egyedül ebben a hidegben mert úgy is hamar elpusztul? Na ez azért már kimeríti az állatkínzás fogalmát az én szememben...
2018. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Te nem vagy normális!!!!!!

Azért külön rakni, hogy kihűljön?????? Mi azt írtuk, hogy dögleszd meg, hogy az anyja nélkül nincs sok esélye.

2018. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 ezt most nem mondod komolyan?!?!?? Te beteg vagy!
2018. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Áruld már el ezt melyik válaszban olvastad, hogy tedd külön kihülni?
2018. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!