Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nyakán lett egy gennues...

Macska nyakán lett egy gennues seb, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés
Ma vettük észre, kiszakadt. Rengeteg trutyi kijött belőle. Kitisztítottuk, amennyire lehetett, lefertőtlenítettem. Nagyon mély és nagy, nem tudom hogyan múlik el neki.
2018. márc. 18. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Holnap reggel elviszed állatorvoshoz, ő kitisztítja normálisan, ha kell akkor bevarrja.
2018. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
52%
Mindenképp orvos,ha nem múlik el neki 1-2 nap után akkor muszály lesz elvinni! Esetleg tudsz olyat csinálni hogy kamillás borogatás,tisztogatod ilyenek. Remélem jobban lesz!
2018. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért van a sebben egy csomó genny, mert el van fertőződve. Heveny gyulladás tünete.

Tehát hiába kamillázgatja az ember, meg törölgeti, lehet, hogy még rosszabbat is teszel vele.

El kell vinni állatorvoshoz a macskát, aki nem hogy összevarrja, de még az is lehet, hogy ha tényleg olyan mély, akkor jobban feltárja azt a területet. És valószínűleg antibiotikum injekciót is fog adni az állatnak.

Ne várjatok sokáig, mert újra és újra fel fog telni gennyel a seb, és az tályog vagy sipoly, ami ott kialakult, ki tudja, milyen mély. Szerencsétlen állat voltaképpen elevenen rohad, és biztos, hogy fáj is neki...

2018. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Holnap úgyis hétfő, rendes munkanap, vidd el orvoshoz.
2018. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, elvisszük.

Ma délután vettük észre, csak.

2018. márc. 18. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem vettétek észre, mert mi is jártunk így. Sajnos ezek a hosszú, mély szúrt (?) sebek ilyenek.

Mi úgy jártuk, hogy semmi nem látszott a macskán, csak az hogy kedvetlenebb, s lázas is volt. Mikor áttapogattam, akkor éreztem, hogy a hasánál a szőr egy kis csomóban össze volt állva, de tényleg mint egy ceruza hegye, csak akkora. Jobban megnyomva éreztem ott egy nagyon fura tapintású csomót, de amikor megnyomtam, már fel is fakadt, és dőlt belőle a véres genny.

Az orvos azt mondta, hogy valószínűleg egy drót vagy hasonló szúrta meg (kijárós macska volt), és a seb nyílása nagyon kicsi volt, a felszínen begyógyult, de alatta a fertőzés nem szűnt meg, sőt, és így kialakult egy tályog szerencsétlenben. Fel kellett nyitni, háromszor is ki kellett tisztítani valami hosszú, sebbe dugható eszközzel, és már nem emlékszem, hány antibiotikumot kapott, de végül maradéktalanul meggyógyult a cica.

Jobbulást a tiednek is!

2018. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!