Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Mit kell csinálni a macskával, ha elkezd fuldokolni egy szőrcsomótól?

Tegnap ez történt az 5 éves sziámi, ivartalanított kandúrommal. Már attól féltem, megfullad szegény. Aztán felemeltem, és hirtelen lenyelte a szőrcsomót, és abbamaradt az egész. Ilyenkor mit kell csinálni a cicával?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, szőrcsomó, hányás, fuldoklás, sziámi, kandúr, ivartalanítás

10-12 12:36  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
spectator nevű felhasználó válasza:

Mint tudjuk, a macskák nem fürdenek. Saját tisztaságukra kényesek, ezért szoktak "mosakodni". Ekkor elkerülhetetlenül szájukba kerülnek szőrcsomók. Ha talál erre alkalmas füvet (ő tudja, mi az) megeszi, és az kihányatja vele a szőrcsomókat. Remélhetőleg így is megszabadul tőle.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 10-12 12:55 Privát üzenet
Fésüld a cicát hetente és kapjon szőroldó pasztát! :) én a gimcateset használom, de millióféle márka van. macskafűvel vagy zabfűvel is lehet próbálkozni, ez segíti az emésztést, az én cicám mondjuk nem ette, csak jól kikaparta a dobozból a földet.
Addig jó, amíg ki tudja hányi a szőrt, még ha fuldokolva is! Ellenkező esetben, ha nem tud távozni a lenyelt szőr, megkövesedhet a gyomrában és azt csak műtéttel lehet eltávolítani. Szóval addig jó, amíg kijön :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 10-12 13:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Végül nem hányta ki. Ő mindig csak fuldokol, de csak nagy ritkán tudja kihányni. A házi macskánk, ő ki is szokta ilyenkor hányni. Az a baj, hogy ez a sziámi macska nem nagyon megy ki a kertbe, az egész életét a házban tölti. Fél a kutyáktól, még a többi macskától is szerintem, kivéve a másik macskánkat, vele viszonylag jól kijön.

# 3/5Időpont 10-12 13:20 Privát üzenet
Gimcat szőroldó paszta segíteni fog. Feloldja a gyomrában a szőrt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 10-12 14:07 Privát üzenet
Egyáltalán nem baj, ha nem megy ki a házból! Nem is kellene ezt erőltetni, ha szeret bent lenni, annak inkább örülj. Odakintről mindenféle élősködőt összeszedhet, ha a környéken permeteznek vagy irtják a rágcsálókat, akkor mérgezést is kaphat, elütheti az autó, megfoghatja a kutya, vagy ha szép macska akár el is lophatják.
A szőroldó paszta segítene neki elsősorban és a fésülés! A fésüléssel eltávolítod az elhalt szőrszálakat, így a cica csak minimálisat fog lenyelni. A szőroldó paszta pedig fellazítja a szőrt a gyomorban és belekben, így az könnyedén távozik a széklettel, nem fog hányni!

Amíg hány, ne emeld fel, csak ártasz vele. Azért hány "fuldokolva", mert erőlködik, hogy fel tudja öklendezni a szőrt! Inkább csak ülj mellette csöndben vagy simogasd a hátát, de ne zavard, hagy jöjjön ki neki. És hányás után se emeld fel, mert lehet, hogy nem jött fel neki minden és lehet, hogy folytatja majd az öklendezést néhány perc múlva, hogy megszabaduljon a felesleges szőrtől!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 10-12 14:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Láttatok már kutyát vízben fuldokolni, ha igen, mit tudtatok tenni és hogy végződött a történet?
Álmában csórézott a babám, nagyon megijedtem mert elkezdett fuldokolni, mit tehetnék?
Szoptatás közben hirtelen fuldokolni kezd a pár hetes kisbabám. Mit tehetek?
A Perzsa cicám köhög a szőrcsomótól!?
Mit tegyunk ha a kutyusunk elkezd fuldokolni a szarazeledeleben?
Szőrcsomótól lehet-e véres-nyálkás a cica széklete?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu