Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell csinálni a macskával,...

Mit kell csinálni a macskával, ha elkezd fuldokolni egy szőrcsomótól?

Figyelt kérdés
Tegnap ez történt az 5 éves sziámi, ivartalanított kandúrommal. Már attól féltem, megfullad szegény. Aztán felemeltem, és hirtelen lenyelte a szőrcsomót, és abbamaradt az egész. Ilyenkor mit kell csinálni a cicával?

2017. okt. 12. 12:36
 1/5 spectator válasza:
100%
Mint tudjuk, a macskák nem fürdenek. Saját tisztaságukra kényesek, ezért szoktak "mosakodni". Ekkor elkerülhetetlenül szájukba kerülnek szőrcsomók. Ha talál erre alkalmas füvet (ő tudja, mi az) megeszi, és az kihányatja vele a szőrcsomókat. Remélhetőleg így is megszabadul tőle.
2017. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fésüld a cicát hetente és kapjon szőroldó pasztát! :) én a gimcateset használom, de millióféle márka van. macskafűvel vagy zabfűvel is lehet próbálkozni, ez segíti az emésztést, az én cicám mondjuk nem ette, csak jól kikaparta a dobozból a földet.

Addig jó, amíg ki tudja hányi a szőrt, még ha fuldokolva is! Ellenkező esetben, ha nem tud távozni a lenyelt szőr, megkövesedhet a gyomrában és azt csak műtéttel lehet eltávolítani. Szóval addig jó, amíg kijön :)

2017. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Végül nem hányta ki. Ő mindig csak fuldokol, de csak nagy ritkán tudja kihányni. A házi macskánk, ő ki is szokta ilyenkor hányni. Az a baj, hogy ez a sziámi macska nem nagyon megy ki a kertbe, az egész életét a házban tölti. Fél a kutyáktól, még a többi macskától is szerintem, kivéve a másik macskánkat, vele viszonylag jól kijön.
2017. okt. 12. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gimcat szőroldó paszta segíteni fog. Feloldja a gyomrában a szőrt.
2017. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, ha nem megy ki a házból! Nem is kellene ezt erőltetni, ha szeret bent lenni, annak inkább örülj. Odakintről mindenféle élősködőt összeszedhet, ha a környéken permeteznek vagy irtják a rágcsálókat, akkor mérgezést is kaphat, elütheti az autó, megfoghatja a kutya, vagy ha szép macska akár el is lophatják.

A szőroldó paszta segítene neki elsősorban és a fésülés! A fésüléssel eltávolítod az elhalt szőrszálakat, így a cica csak minimálisat fog lenyelni. A szőroldó paszta pedig fellazítja a szőrt a gyomorban és belekben, így az könnyedén távozik a széklettel, nem fog hányni!


Amíg hány, ne emeld fel, csak ártasz vele. Azért hány "fuldokolva", mert erőlködik, hogy fel tudja öklendezni a szőrt! Inkább csak ülj mellette csöndben vagy simogasd a hátát, de ne zavard, hagy jöjjön ki neki. És hányás után se emeld fel, mert lehet, hogy nem jött fel neki minden és lehet, hogy folytatja majd az öklendezést néhány perc múlva, hogy megszabaduljon a felesleges szőrtől!

2017. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!