Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Nem provokáció, de...

Macskások! Nem provokáció, de miért szeretitek a macskákat jopbban mint a kutyákat? Ne vegyétek sértésnek, de a kutyák agya úgy működik mint a miénk, illetve igazi hű társak, ennek ellenére egyesek mégis cicát választanak kutya helyett.

Figyelt kérdés
AZt értem ha valakinek van cicája is, mert pl egere van, vagy csak tetszik neki, de miért választ egy ember kutya helyett macskát, ha van kutyusra is lehetőség? A macska soha nem lesz valódi társ, nem fog megmenteni téged ha bajba kerülsz, illetve nem véd meg.
2018. márc. 22. 17:52
1 2 3 4
 1/31 Libers Pertz ***** válasza:
87%
Nem szeretem a kutyákat. Néhány szomszédomban van, éppen elég kellemetlen azokat hallgatni, mert egyesek a kutyákat szeretik. A macskám nem hangos, nem büdös, egyenesen hasznos, mert pusztítja a környék beli rágcsálókat, ezért.
2018. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem igaz. A macska is ugyanúgy lehet hűtárs. Ugyanúgy odabújik hozzád, ha baj van, ugyanúgy hallgat a nevére, ha sírsz lenyaglogatja rólad a könnyeket:')

Én imádom a kutyákat, nekem nem volt lehetőségem rá, hogy legyen sajátom (lakásba nem igen hoztuk volna), pedig világ életemben kutyás voltam. A cicákkal úgy voltam, mint te, hogy "hálátlan dögök" (persze ez sarkítva) de amikor az anyámnak lett macskája minden megváltozott...

2018. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Sokáig csak macskáink voltak.

SOKKAL kisebb kötöttség - már ha csak azt nézed, hogy nem kell sétálni vinni. Idős embernek nem is ajánlok kutyát, hanem csakis macskát, főleg lakásba, de egyedül én sem vállalnám fel: én is lehetek beteg, kerülhetek kórházba, lehet, hogy el is kell / szeretnék utazni pár napra, nekem a kutya csakis "családi ügy" lehet, annak ellenére, hogy én vagyok az első számú gazdi.

Az, hogy ki mit "kap/ lát" egy kutyában vagy macskában, az nagyon szubjektív. "nem véd meg" - nem akarom, hogy megvédjen. "soha nem lesz valódi társ" - dehogynem:))), persze, tudom, egy "kutyásnak" ezt hiába magyarázza egy "macskás". Én mindkettő vagyok, és az élethelyzetemtől és -kilátásaimtól függ, melyiket választom, melyikért tudok a következő 10-15 évben felelősséget vállalni. A kutyában a ragaszkodását szeretem, a macskában pedig az önállóságát.

2018. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Mert önálló, nem igényel annyi figyelmet mint egy kutya aki teljesen tőled függ hisz falkaállat, aki folyamatosan meg akar feleni az embernek. Én nem egérfogónak tartom a macskámat, hanem társállat. Ha bajba is kerülnèk én a kutyámtól sem várnám el, hogy "mentsen meg" én menteném őt, hisz én vagyok felelős érte. Személy szerint èn szeretem a kutyákat is, de nekem sok ez a rajongás, minden nap nem tudnám elvielni. Lusta is vagyok( időm se lenne rá) naponta 3-4-szer sétáltatni, kutyasulizni, megfelelően szocializálni. Szerintem ha az ember felméri, hogy nem tudja kielégíteni a kutya igényeit, már az is egy jó döntés, felelőségteljes gondolkozás.
2018. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

A macskáim önálló életet élnek. Reggel kiengedem őket az udvarra, egész nap elvannak a kertben ha dolgozom.

Hétvégén szinte egész nap ott vannak mellettem. Játszanak kergetőznek, néha odajönnek simogatásért.

Sokkal jobban hozzáillenek az életstílusomhoz mint egy kutyával járó kötöttségek. Sétáltatás, tréning stb.

2018. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
A macska is tök poén . Értelmes . Etetés után benyávogott a fürdő ablakán , hallatszott hogy akar valamit . Oda kísért a vizéhez ami befagyott 15 perc alatt ... Amikor betegek voltak hívtuk a dokit betettük a fekhelyükre , aludtak és tűrték az injekciós segítséget . Aztán mikor meggyógyultak reggel rögtön felugrottak a székre dorombolással és dörgölőzéssel jeleztek hogy köszi ...
2018. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom honnan szedted ezt a hatalmas baromságot, de egy kutya agya kb annyira működik úgy, mint az emberé, mint a macskáé. A kijelentésnek semmiféle tudományos alaja nincs!
2018. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
64%
Nem tudom miért kell mindig azt mondani,hogy a macska nem szereti a gazdáját. Miért ne szeretné? A macska is kötődik az emberekhez képzeld el,még jobban mint 1 kutya. És mi az,hogy nem lesz valódi társ? Már elnézést de attól még,hogy nem ugat,simán megtud védeni csak mondom. És szerintem a macskák többet érnek a kutyáknál.
2018. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák agya nem úgy működik, mint a miénk. Annyihasonlóságot mutat, mint bármely más intelligensebb emlősé, különbe szocializáció szintjén is más egy kutya, mint egy ember. Ennek ellenére a több ezeréves múltnak köszönhetően kiválóan élünk együtt.


A kutya sokkal nagyobb elköteleződést igényel. Nagy a mozgásigénye, sétáltani kell hóban-fagybab, kánuikulában, ha szülinapod van, ha temetésre mész, ha tanulnod kell. Valamint így végzi el a szükségleteit, ha nincs séta szétszedi a lakást illetve becsinál.

Egy macska is igényli a mozgást, de magának megoldja, azonban vele is kell játszani, de általában kanapén ülve lézerrel/tollabdával/játékegérrel a meleg szobában. Az almát ösztönösen használja, tanítani sem kell rá.

Az állat viselkedése nagyban függ a gazdától, hogy mennyire mély a viszonyuk. Egy letojt kutya elsőként fog téged hátrahagyni az égő házban, s hős macskákról is hallani híreket.

Nem szabad filmekre alapozni az állatok viselkedését illetően. A kutyák és macskák elsősorban ösztönlények.

Az a kutya fog téged megmenteni és megvédeni, ami úgy nőtt fel, hogy erre van feljészítve tanítva, intenzíven.

Az, higy Fifike majd egy pillanat alatt rendőrmentőkatasztrófavédelmis kutyávál változik vagy csak filmekben van, vagy annyira ritka, hogy nem mérvadó.

Vészhelyzetben, veszélyben annyira lehet számítani egy kutyára, mint egy macskára.


Felesleges heroizálni a kutyákat. Valaki nem szereti őket és ennek millió oka lehet, de attól az az ember még nem rossz. Ez olyan kérdés, hogy kék vagy piros ruha.

"Miért vesz fel valaki kék ruhát, ha van lehetősége a pirosat venni?"

Mintha a kék ruha csak valami olcsó alternatíva lenne...

Nem így van.

Remélem tudtam segíteni (kutya és cica tulajdonos)

2018. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

A kutyák agya egyáltalán nem úgy működik mint a miénk. Nagyon el vagy tévedve. A macskák elég szórakoztatóak (konkrétan ők uralják a netet) és igenis ragaszkodóak, ugyanakkor független állatok.


"A macska soha nem lesz valódi társ, nem fog megmenteni téged ha bajba kerülsz, illetve nem véd meg."

Hát, ki kell ábrándítsalak, a kutyák 40%-a nem véd meg ha jön a betörő és nem ment meg. Rengeteg fajta méretétől, személyiségétől foggva képtelen ezekre. Pl. egy csivava sose fog leteperni egy betörőt és egy akita előtt akár haldokolhatsz is, leszarom típusú kutyák.


(mondom ezt kutyásként, én sose tartanék macskát :D De téged miért zavar egyes emberek véleménye? Szar lenne, ha mindenki szeretné a kutyákat, ilyen kérdések se születnének meg pl :D)

2018. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!