Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így tényleg jó lenne?

Ez így tényleg jó lenne?

Figyelt kérdés
Anyukám szeretne egy macskát a kertbe, és SOHA nem engedné be, max ha csak beteg lenne(mármint a macsek). A garázsba mehetne be, de oda bármikor. Platinumot kapna, oltásait kapná, meglenne mindene. Én arra gondoltam, hogyha nincs itthon (én általában 2 körül hazaérek, ő 4 körül) addig beengedem. Nem kölyök kéne neki, hanem valami felnőtt, hosszúszőrű, hogy ne fázzon annyira. De tényleg lehet úgy tartani, hogy SOHA nem engedné be (én ha tehetem behozom, garázsba mehetne) a házba?
2018. márc. 24. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy tartani, de nem túl jó ötlet, mert rengeteg baja eshet. Elüti az autó, befogja valaki, megmérgezi valaki, összeverekszik egy másik macsekkal, elkaphat bármilyen halálos betegséget is akár. Ha mázlija van, megússza pár vérző sebbel ami begyulladhat. Ivarosan szeretnétek? Kandúr/nőstény?
2018. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Ja és ha hosszúszőrűt szeretne, gondozni kell a szőrét, mert egy idő után csak egy nagy csimbók lesz szerencsétlenen. Télen oké hogy nem fog fázni, de nyáron a 40°-os melegben mi lesz vele?...:)
2018. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha tudtok macskabiztos kerítést csinálni, hogy ne tudjon elszökni, akkor lehet kinti macsek. Felelősségteljes gazdiknál alap, és még állatvédelmi törvény is szól róla, hogy a telket nem hagyhatják el az állataink, ez a macskára is vonatkozik. Nem biztos, hogy a szomszédok örülnének, ha átjárkálna hozzájuk, és a telken kívül állandó életveszélyben lenne. Ha ezt nem tudjátok megoldani, semmi értelme macskát tartani. Nem fogyóeszközök, hanem érző lények.
2018. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani mindenképp kellene, Egyébként kénytelen lesz bent tartani anyukád a macskát Eleinte mig megszok titeket, különben szélnek ered.
2018. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ivartalan lenne. Nem tudunk olyan kerítést biztosítani, amin nem ugrana ki. :/
2018. márc. 24. 16:49
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalom: Ezt így csinálni, rosszabb, mint a sehogy.
2018. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
próbálj anyuddal erről beszélni. miért nem akarja bent tartani?
2018. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy kerti kifutó? Mi lenne a fő oka amiért nem mehet be? Ha úgysem vagytok vele mert csak kint kóborol akkor nem sok értelme van amúgy sem a macskatartásnak. Plusz ugye nagyon veszélyes is neki, ahogy fent is írták.
2018. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tényleg, muszáj lesz beengedni 1-2 hétre. Ha macskabiztos kerítés sincs, és ahogy hazaértek vele lerakjátok az udvarba, az első adandó alkalommal elszökik és lehet, hogy soha többé nem fogjátok látni.
2018. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy az állat kintre, az ember bentre való, meg hogy azért lakunk kertesházba, hogy bent legyen a macska, és összeszőrözne mindent stb. Egyszerűen nem tudom lebeszélni róla!!! Mennyibe kerülne egy kifutó?
2018. márc. 24. 16:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!