Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így tényleg jó lenne?

Ez így tényleg jó lenne?

Figyelt kérdés
Anyukám szeretne egy macskát a kertbe, és SOHA nem engedné be, max ha csak beteg lenne(mármint a macsek). A garázsba mehetne be, de oda bármikor. Platinumot kapna, oltásait kapná, meglenne mindene. Én arra gondoltam, hogyha nincs itthon (én általában 2 körül hazaérek, ő 4 körül) addig beengedem. Nem kölyök kéne neki, hanem valami felnőtt, hosszúszőrű, hogy ne fázzon annyira. De tényleg lehet úgy tartani, hogy SOHA nem engedné be (én ha tehetem behozom, garázsba mehetne) a házba?
2018. márc. 24. 16:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az úgy jó lenne, hogy amikor hazajövünk vele, akkor bent marad 1 hétre, míg "megszeret" minket? Ez úgy is nyári téma lenne.
2018. márc. 24. 17:01
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A kifutó elég drága, 100.000 Ft felett van az ára. Ha hosszúszőrű macskát akar, valóban szőrözni fog mindent. A mi macskáinknak pl alig hullik a szőre. Mi is kertes házban lakunk, mégis bent vannak a macskáink... Annyira utálom ezt a logikát. Ha nem bentre lenne való a macska, akkor a tenyésztők és menhelyek nem adnának macskát csak benti tartással :(
2018. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Akkor úgy se lenne jó, ha 1.-2. héten bent tartanánk, míg meg nem szeret minket?
2018. márc. 24. 17:16
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Változó a kifutók ára, de akár magtok is építhettek egyet. Azt nem értem csak, ha nem jöhet be, hogy jó esetben néha hazajár enni, de alig fogjátok látni. Ennek így tényleg semmi értelme. A cicák nagyon jó háziállatok, nyugisak, kevesebb aktív foglalkozást igényelnek mint egy kutya, macskaalom mellett sétáltatni sem kell. Nem sok vizet zavar, etetni kell és takarítani utána, de ezt macska nélkül is szükséges időnként.

De odabújik hozzád, lehet vele játszani, nézni ahogy elvan magával. Ez egy kinti macskánál sosem fog megvalósulni.

Falun, ahol mondjuk az autóktól nem kell annyira félteni és szabadon élnek, ott tényleg fogyóeszköz, azért van, hogy legyen, de senkit se érdekel ha épp eltűnik, mert van/lesz helyette új. Egyébként sok helyen a kutyák is hasonló szinten vannak megbecsülve sajnos. Láncon az udvar végében, moslékon, ha "megdöglik" majd hozunk újat. Miért? Mert kertes házba kutya kell...


Akkor legyen cicátok, ha minden vele járó dolgot is szeretnétek. Ha kell, mert aranyos, de porszívózni utána már nem akaródzik akkor a ti és a macska érdekében is azt mondanám, hogy inkább ne. Válasszatok olyan állatot ami nektek való, vagy ha nem éri meg a macerát egyik se, akkor egy plüsst. Az állattartásnak vannak hátrányai is, sokszor áldozatokat kell hozni, de aki szereti a kedvenceit annak ezek nem zavaróak, mert az állat szeretete kárpótolja őket mindenért.

2018. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Összességében egyetértek a 14-es válaszolóval. Még ha meg is szeretne titeket 2 hét alatt, utána ha kedvel titeket, ha nem, csavarogni fog, baja eshet bármikor, és lehet hogy nem is fogtok róla tudni, mert nem lesz ereje hazamenni... :(
2018. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Megmutattam Anyának az ÖSSZES kommentet, és még mindig nem érti meg. Kéelek szé0en, segítsetek! Mit csináljak,hogy kiverje ezt a fejéből?!?!
2018. márc. 24. 17:25
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező macskát tartani. Ha a körülmények nem alkalmasak rá, inkább ne erőltessétek.
2018. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Amiért nem tartanék kinti (úgy értem, hogy az utcára kijárós) macskát:

Hazaviszed, leteszed az udvaron, 5 perc múlva már nem lesz ott, ahová letetted.

Ha sikerül megtartani és hazajár legalább enni, akkor hihetetlen mennyiségű kullancsot fog hazahordani a bundáján, ugyanis imádnak mindenféle elhagyatott, gazos, bokros területen időzni.

Manapság a sok autó miatt a kijárós cicák nem szoktak hosszú életet élni. (Kivételek természetesen vannak) nem, nincs 9 életük.

Ott fog kakilni, ahol megtetszik neki. Öröm gyomlálni a kiskertet, ha a macska WC-nek használja.

A szomszédokhoz és a környékbeliekhez is át fog járni. Mihelyt valaki megunja, hogy tele van macskasz@rral a kertje, kitesz némi mérget és megritkítja a macskaállományt.

Kertes házban lakunk mi is. A macskánk bent lakik, de néha ki szoktuk egy kicsit engedni.

Mi nagyon sokat mérgelődtünk, amíg nem volt kutyánk és a szomszédunk kinti macskája átjárt hozzánk. A veteményeskert folyton tiszta macskaürülék volt + a cica vadászott a fáinkon fészkelő madarakra.

Ezért lett kutyánk.

Ja, igen. A hosszúszőrű cicák bundája filcesedik. Nekünk félhosszú szőrű van. Hetente legalább egyszer ki kell fésülni, különben összekócolódik, mint a raszta frizura.

2018. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ellenzi anyud a benti tartást, én inkább próbálnám lebeszélni arról, hogy a kertbe hozzon. Ne legyen macskája, ha nem tud róla megfelelően gondoskodni :(
2018. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki mindent, amit írtatok, de egyszerűen nem akar lemondani a macsekról... Segítsetek, légyszíves! Mit mondjak neki? Én tudom, hogy ez rossz lenne a macskának...
2018. márc. 25. 10:10
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!