Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van tapasztalatotok cica...

Van tapasztalatotok cica panzióval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nyáron el szeretnékutazni 1hétre,és sajnos senkire nem tudom bízni 3cicámat,így gondoltam,beadom őket cica panzióba,de már előre rettegek,h fogják viselni?Egy kis gyerekkel is nehéz megértetni,ha magára hagyod még ha ismerőssel is,h mért nem láthat napokig,de a kis kedvenceim meg azt hihetik,h örökre"menhelyre"adtam őket,és attól félek,h belehalnak a bánatba,hallottam már ilyenről!Ha vki próbálta már,legyen olyan kedves,és írja meg a véleményét,tapasztalatát,de akinek nincs házi kedvence,az ne idegeljen a bunkó megjegyzéseivel,én se irogatok itt szemétségeket olyan témában,amiről lövésem nincs!

2018. ápr. 2. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Hova mész? Nem tudod őket magaddal vinni? Mi a cicákkal nyaralunk, hozzá vannak szokva hálistennek az utazáshoz, így nyugiban alszanak, aztán meg általában jobb szeretünk nyaralót kibérelni, ott csak nagyobb helyük van, mint egy hotelszobában. Bár ez cicától is függ, a mieink pl szeretnek új helyre menni és felfedezni, nem bújnak be valahova, nem félnek, hanem izgatottan derítik fel a nyaralót, aztán este már játszva rohangálnak. Ha a cicáid nem bírják az utazást/nem szeretik az új helyet, és meg vannak riadva olyankor, akkor nem ajánlom mondjuk, hogy magaddal vidd.

Cicapanziótól én is féltem, és hallottam rémtörténeteket, ezért kerültem ezt én is ki. Nem mondom, hogy mindegyik borzalmas, de az enyémeim pl megvesznek, ha bezárod őket egy ketrecbe, vagy hordozóba, annak ellenére, hogy arra is próbáltuk hozzászoktatni őket. Nyugodtan fekszenek benne amíg nyitva van az ajtó. Amint rájuk zárom, elkezdenek sikítozni.....

Személyes tapasztalattal nem tudok sajnos segíteni ez ügyben, de ha nagyon félsz, hogy rosszul viselik a hiányod, meggondolhatod azt, hogy magaddal vidd őket. Amit még szintén javaslok, hogy olvasgass véleményt kifejezetten az egyes panziókról név szerint, hogy mit írnak róla az emberek, hogy viselték a kiskedvencek gondjait. Ez segíthet a választásban.

2018. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En panzioba nem adnam oket, szerintem az hatalmas stressz nekik. Idegen hely, idegen emberek, idegen macskak szaga. Esetleg cicaszitteren nem gondolkodtal? Ma mar ugy tudom, egyre tobb ilyen szolgaltatas letezik. Az elso talalt a Google-ban a localcar.hu volt, esetleg nezd meg.
2018. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi marad, ha Anyukám nem tuda macsra vigyázni nyáron egy hétre. Nem szeretném, hogy idegenek legyenek a lakásban... Meg hát hogy magyarázzam el, hogy a cicának szigorú napirendje van...? Ráadásul úgy harap, hogy én szégyellem magam 😂 vittem már el pár napra magammal a cicám, de nem evett, nem ivott, hányt és magába fordult... Az utazás során semmi baja bem volt,pedig vagy 3-4 órát zötykölődtünk,de idegen helyen 2 napig tök depis volt és az idegen cicák sem segítettek a dolgon. Az enyém félős nagyon, nem a mindenki által simogatható dorombológép, lehet egy 'kedves' cica jobban viseli a környezetváltozást. Nem tudom, Pesti vagy e, de itt van pár cicapanzio, egész jó ajánlásokkal.
2018. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cica panzió szerintem nem jó ötlet. Stresszesek lennének. Hallottam valahol macskacsőszökről, de lehet, hogy nagyjából ugyanaz. Én magammal szoktam vinni a macskámat. De nekem saját nyaralóm van, ha neked viszont valami hotelbe lesz a szállásod nem viheted őket magaddal. Magaddal vinni tudnád őket?
2018. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hasznos válaszokat:jó látni,h nem vagyok egyedül a cicáim iránti aggódással,és látom,h mind annyian a lehető legjobbat akarjátok nekik ti is!

Tengerentúlra utaznék 1 hétre,ahova értelem szerűen nem vihetem el őket!:(A cicapanziót végül passzolom,mert az enyéim uralják otthon a lakást,bezárva ketrecben megőrülnének,olyan,mint egy menhely,szerintem lelketlenség a kis kedvenceket beadni ilyen helyre,most már ezt gondolom,h jobban utána néztem.Amióta meg vannak csak3-4napokra uatztam el,és a szomszéd átment megetetni+kialmozni őket,de most van egy alig egy éves rosszaság,és azt már nem vállalja!Nagyon bújósak,de csak hozzám,de azt gondolom ,mindenképp jobb nekik,ha a megszokott környezetükben maradnak,majd megfűzök egy ismerőst,h addig költözzön hozzám!:)

2018. ápr. 5. 00:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Az lesz a legjobb remélem menni fog. :)
2018. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!