Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macskákat miért...

A nőstény macskákat miért hívják szukának/kocának? A kandúrokat pedig kannak?

Figyelt kérdés
Mindhárom verziót hallottam már nem egyszer, és gondoltam megkérdezem. Régen így hívták őket? Vagy mi az oka?
2018. ápr. 6. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Tájékozatlanok, tudatlanok, buták.
2018. ápr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezek minden állatra ezt mondják.


Szuka kecske, kan nyúl, szuka kacsa, kan ló.

2018. ápr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Szuka kecske, szuka nyúl? :D Hát ezt nem tudom kitől hallottad, de ennél még az is jobb ha fiúnak, meg lánynak hívod.

Kérdező, sok esetben az emberek nem tudják hogy az adott fajnál hogy hívják a nőstény, és a hím példányt, és így adottan ráaggatnak valamit, ami egy másik fajra jellemző. Végülis olyan szempontból teljesen mindegy, hogy úgy is tudod hogy a koca mit jelent, nem? Bár én még embert nem hallottam macskát kocának hívni. :D

2018. ápr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
85%
Nem tudom. :D Az üveges konyhaszekrényt miért hívják kredencnek? Ezek ilyen régi nevek.
2018. ápr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Szuka kecske,... :D :D :D

Nem inkább kecskebak, és nyúlbak?! :D

Sztem a nősténymacskának nincs külön neve.

2018. ápr. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dédim csurinak hívta annó a nőstény cicákat. :D Ő sem tudta, miért, az ő idejében, még amikor falun lakott, mindenki így hívta a macskákat. A hím kandúr volt, az oké, de a csuri..

Egyébként sokan keverik a nemek elnevezéseit, én is hallottam már bakmacskát, kannyulat... Egyik különösen intelligens, régi osztálytársam azt hitte, hogy a bika és a tehén két külön állat. :D

2018. ápr. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsesz, elküldte a telefon...

Szóval úgy két külön állat, hogy más fajú a bika és más a tehén. Neki volt fiútehén és lánybika.

2018. ápr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kocát csak disznóra hallottam eddig.
2018. ápr. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem butaság meg tájékozatlanság. Hanem tájnyelvi alakok.

A legtöbb lovas is csődörözi a hímivarú lovát, pedig a hivatalos megnevezés a mén. Azt, hogy a herélt mén megnevezése eredetileg pedig paripa volt, sokan nem is tudják.

Egyes nyelvjárásokban így hívják, másikban meg úgy, és emellett van egy hivatalos elnevezés is. De azért nem kellene leostobázni a tájnyelvi alakot ismerőket. Feléjük így mondják, és kész.

Nálunk a nőstény macska a cica. Tehát a "cica" nem egy becézett forma, hanem a nőivarú egyed megnevezése. A hímivarú macska meg a bak, ahogy a nyúlnál is. Dédmamám, mikor a szomszédban születtek kismacskák, s kért belőlük, azt mondta: "De nehogy oszt cica legyík, neköm bak köll!" Ezzel együtt NEM volt ostoba, vagy tájékozatlan, nagyon is bölcs és jóságos asszony volt.

Ha úgy vesszük, az is tájékozatlanság, ha valaki nincs tisztában azzal, hogy léteznek tájnyelvi alakok is a nyelvben...

2018. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

"A legtöbb lovas is csődörözi a hímivarú lovát, pedig a hivatalos megnevezés a mén."


- a mén a tenyésztési engedéllyel rendelkező, ménvizsgázott egyed, a csődör az ezzel (még) nem rendelkező, de ivaros alak.

2018. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!