Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valóban ennyire káros a...

Valóban ennyire káros a száraztáp?

Figyelt kérdés

Az én fiúcicám előtt mindíg van. Erre az írásra a neten bukkantam:

A folyamatosan az állat előtt hagyott száraz táp túl sok zsírt, és fehérjét tartalmaz, rostokban és nedvességtartalomban viszont szegény. A cicák nagyon ritkán isznak, így a hiányzó folyadékot pótolni kell. A száraz táp erre alkalmatlan. Ez a májat és a vesét terheli. A vizelet sűrűsödik, így húgykő képződhet. Ennek következtében a kandúr macskáknál húgyhólyag homok telítődik, a húgycső elzáródását okozza. Ennek biztos jele a cica erőlködése, gubbasztása vizelés közben, illetve az alom gyakori látogatása. Ebben az esetben sürgősen állatorvoshoz kell fordulni. Ha a húgyhólyag nem ürül rendesen, a folyamatos túlnyomás a vesék károsodását eredményezi, rosszabb esetben a vizelet a hasfalba távozik.


Valóban ennyire rosszat tesz nekik? Ne is adjak neki? Imádja ropogtatni, mindíg van a tálkájában.


2010. jún. 12. 19:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Whiskast,Friskiest szokott kapni általában.
2010. jún. 12. 19:15
 2/15 anonim ***** válasza:
Elég meggyőzőnek tartom a magyarázatot.
2010. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
sziaa:)) az én fiúcicám már több mint 7 éve azt eszi, de semmi baja nincs tőle:)De mellé mindig iszik tejet:D
2010. jún. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyen gyenge minőségű tápok tényleg károsak lehetnek.
2010. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

ma 19:37


Mert a jobb minőségű száraztápban több a nedvesség mi?


El se olvasod a kérdést....

2010. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

öntsél tejet a tápba vagy vizet..


Ilyen melegben nem árt..

2010. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
a tej nem jó a macskáknak a száraz táp se, nem mindegyik macskának lesz tőle baja, de lehet!!!!!!!
2010. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Próbálok neki mindenből a legjobbat adni, de hát erre van pénzem. Még mindíg jobb mintha tescos vagy cba-s stb.. kajákkal tömném. Annyira rosszak nem lehetnek, mert már rég be lennének tiltva. Az előző macskám Whiskason élt, és gyönyörű volt a bundája, csillogot, egészséges volt.Aztán egyszer elkóborolt, és nem jött többet haza :(

Szerintem fogom továbbra is etetni száraztáppal, ha ennyire szereti, a fogainak is biztos jót tesz, hogy rág. Remélem nem lesz baja! :)

2010. jún. 12. 20:29
 9/15 anonim ***** válasza:

SEMMIT nem tiltanak be addig,míg üzletet lehet belőle csinálni,főleg az állateledel nem érdekel senkit.

Mit gondolsz,mitől van ennyi rákos állat?

Szerintem jobban járnál,ha olcsóbb húsfélékkel etetnéd ezek helyett a tápok helyett.

2010. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezekkel a tápokkal az a baj, hogy kevés a hústartalmuk. Én adok neki mellete húst 2-3 naponta. Arról pedig nem tudok, hogy sok rákos állat lenne, lehet csak szerencsés a mi környékünk! :)

Mi is sok szinezőanyagot, műkaját megeszünk..ennyi erővel..

2010. jún. 12. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!