Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nincs semmi káros hatása...

Ugye nincs semmi káros hatása az ivartalanításnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy leginkább jó hatásai vannak, és hogy a műtét is biztonságos. Itt inkább arra gondolok, hogy a személyisége nem fog-e változni?

Kandúr cica, szerencsére nincsenek rossz szokásai, nem jelölget, csak egy kicsit hiperaktív.

Panelban lakunk, tehát nem kijárós.

Jövőhéten megyünk dokihoz, csak szeretném tudni mire számítsak pl evés szempontjából, vagy hogy ilyen játékos marad-e.

Köszönöm! :)


2011. máj. 29. 11:38
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy kevésbé lesz mozgékony, és emiatt meghízik. Néhányan biztosan nyugodtabbak lesznek.
2011. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha változik a személyisége, az pozitív változás lesz, többet fog bújni hozzátok, "ölbecicább" lesz. Játékos marad ivartalanítva is, amíg fiatal, viszont a hízásra hajlamosabb lehet (bár nekem az egyik lánycicám éppenséggel lefogyott a műtét óta).
2011. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak előnyei vannak, komolyan egy hátrányt se tudnék felsorolni. A kislány cicát 3 hete műtettük, mintha kicserélték volna azóta: aranyos, eleven, jó étvágya van, játszik, bújós lett, kiegyensúlyozott, mert végre nem őrjítik be a hormonok.
2011. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy sokkal falánkabb lesz, de ne adj neki többet enni, mert észre sem veszed és elgurul. :) Ami nagyon cuki, de nem egészséges.

Etesd utána ivartalanított cicáknak való prémium táppal, mert az ivartalanított kandúrok hajlamosak a húgykőre, ami kezelhető, de egy életen át taetó betegség.


Nálam a személyisége nem változot. Talán kicsit higgattabb lett, de csak hónapokal a műtét után, úgyhogy szerintem ez a korral járt. :)

2011. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Higgadtabb. Bocsi. :)
2011. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az elhízás miatt nem aggódok annyira, elég karcsú cica, inkább attól félnék, h válogatósabb lesz.

Pont ilyesmire gondoltam, h húgykő kialakulhat, ezt majd megkérdezem a dokitól, mire figyeljünk.

Azért hiányozna ha nem lenne ilyen rosszaság, mert nem egy kanapé díszre vágyok, szeretek vele sokat játszani.

2011. máj. 29. 12:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyani ilyen rosszasság marad ne aggódj. :)

De az etetésére tényleg figyelj. Az én cicum húgyköves lett. Pedig ivartalanított cicáknak való tápot kapott, csak hát nem prémium minőséget.

Most meg egész életén át eheti a méregdrága Royal Canin gyógytápot. Semmi nasi, semmi jutalomfalat...

Ezerszer megbántam hogy akkor nem prémium táppal etettem. De már késő bánat.

Kérdezd meg a dokit hogy milyen tápot javasol. Biztosan nem mind majd hülyeséget, És ha nagy kisterelésben vásárolsz, akkorolcsóbban jön ki prémium táppal etetni mint kommersz tápokkal. Sokkal de sokkal kevesebbet esznek belőe.

Ez a kaja kb 4 hónapig elég egy cicának:

[link]

2011. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A purina cat show iv. cicáknak való tápja milyen minőségű?

A doki is RC párti, csak erről a tápról is lehet rosszat hallani, hogy allergiát vált ki néhány állatnál.

Kedves utolsó, nálatok hogyan jelentkezett a húgykő, milyen tünetei voltak? Jobb felkészülni, de persze megelőzni még jobb.

2011. máj. 29. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! A cat chow ivartalanított nem jó, mert az csak diétás, de van urinary tápuk ugyannyiba kerül és az van húgykő ellen- én sem értem minek szedték ketté...

Amúgy az én cicám nem változott semmit, nem lustább, nem kedvesebb, nem gonoszabb, szal maradt minden. Egy változás: táplálkozás. Szigorúan mérnem kell a napi adagját, mert mindent felfalna, de nem azért mert éhes, nassolgatni akar. Szóval vegyél neki egy mérő poharat- nekem az állateledeles ingyen adta- és mérd ki a napi adagját. Én úgy csinálom h reggel megkapja a száraz adagját, este pedig konzervet. Kb 55-60 g száraz, és 75-100g konzerv. Nem hízik, és gyönyörűséges :D

2011. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Végülis elsősorban nem a húgykő miatt vesszük, mert nincs ilyen baja, de akkor az ivartalanítottaknak való tápok mind diétásak? Mert nekünk arra nincs szükségünk... szép vékony cica, nincs rajta felesleg.

Vagy jobb lenne egy normál felnőtteknek való Purinánál maradni?

2011. máj. 29. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!