Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha rettegésben...

Mit csináljak ha rettegésben tart a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy fiú ivartalanitott szoba cicank akit az utcáról fogadtunk örökbe. Biztos érhette azelőtt valami mert nagyon kicsi volt mikor megtaláltuk. Szerintünk ezért lehet olyan harapós. Ha nem tetszik neki vmi (nem engedjük ki a szobából mert ki van nyitva az ablak) rögtön megtamad és karmol ill harap. Hiába kiabalunk vele, fogjuk le, racsapunk a kis seggere...ugyanúgy folytatja. De van amikor csak úgy éjszaka mikor húgom lefekudne megtámadja.(talán azért még húgom ilyenkor fél tőle és o látja rajta?) De ez csak esetenként van, igazából egy tündéri hizelgos kiscica akit annyira imádunk.

Mit kezdjünk vele h ne legyen harapós?

Hogyan szoktassuk le róla?



2018. ápr. 26. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha ezt csinálja öntsétek le vízzel. Nagyon utálják, elég egy pohár, csak annyi hogy legyen készenlétbe mikor sejtitek hogy ez lesz. Vagy egy flakon.

Megjegyzi, hogyha ezt csinálja, akkor vizes lesz. Mi így tüntettük el az udvarunkról az összes környékbeli macskát...Jött, slaggal kapott és többet nem is jönnek.

Azzal semmit nem érsz ha rácsaptok, csak hergelitek..Víz kell!!!

2018. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
28%
😄😄😄
2018. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi..majd kipróbáljuk, csak az a gond hogy mivel szoba cica furdetni szoktuk és azt szereti, ill a csapból iszik és azt se bánja ha a feje vizes lesz még a kezével is csapkodja a vizet
2018. ápr. 26. 12:48
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Én is csak azt tudom, hogy spricceld le, ne öntsd, hanem spricceld pl vízipisztollyal, hátha az nem tetszik neki.

Vagy a tarkójánál lévő bőrnél fogva rázd meg picit és nyomd le, majd mond határozottan, de nem ordítva, hanem nyugodt hangnemben, hogy: NEM

Addig tartsd lenyomva, míg nem adja meg magát. Ha morog, kapálózik, nyivákol, akkor még egyszer mond, hogy NEM és tartsd lenyomva, amíg meg nem nyugszik és meg nem adja magát.

Annyiszor ismételd el vele, ahányszor elkezdi a hisztit. Egymás után ne mond sokszor hogy NEM, mert azzal összezavarod.

Semmiképpen ne legyél ideges vagy feszült és ne is félj, mert megérzi rajtad és nem fog komolyan venni. Így is a macskákkal nehezebb, mint a kutyákkal, szóval ne erősítsd a viselkedést és a hatalmát.

2018. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az oldotta meg a problémát, hogy kapott egy cica társat. :)

Előtte próbálkoztunk mindennel: fröcskölés, rászólás, figyelmen kívül hagyás, pici ütés a nózira/popsira, semmi nem használt.

Amint lett másik cica is, szinte azonnal elmúlt, pedig előtte volt, hogy az 5 méteres folyosón nem tudtam úgy végigmenni, hogy ne karmolt volna véresre meg játék közben nagyon erősen harapott. Sokat játszott egyébként a kutyusunkkal is, de csak a másik a cica oldotta meg. :)

2018. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) kipróbálom
2018. ápr. 26. 14:45
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Először is macskát nem ütünk, nem verünk, kicsit sem. Másodszor nem kiabálunk vele, mert utálják a kiabálást, veszekedést, nagy stresszt jelent nekik. El lett b*ßva az egész, mert pont úgy "fegyelmezitek", ami óriási stresszt vált ki belőle. Megjegyezném, hogy az én értékrendem szerint gyereket sem verünk, és nem ordibálunk vele mint az eszetlen, hanem elmondjuk neki, mit akarunk csinálni, és megmagyarázzuk, miért. Persze, ha a macskát ütitek, akkor nálatok ez nyilván nem így van. Látni ugyanis onnan láttad, ezeket a nagyon gáz módszereket.

Ezek után nem kéne spricceléssel kavarni. Halk, határozott "nem" a megoldás. Jó cselekedet esetén pedig valami jutalomfalat, bár a macska nem kutya, nem úgy működik, te ti ezt úgy elcsesztétek, hogy a macska teljesen össze van zavarodva. Őszintén én a macskával értek egyet, hogy miután ti a fenekét csapkodjátok, ő nem hagyja magát és pofonvág, meg karmol. ÉN is ezt tenném, ha már otthagyni nem tudnálak benneteket. Ja, összességében az állatok nem úgy működnek, mint a h@lyegyerek, akivel bármit meg lehet csinálni, "fegyelmezésben" is.

2018. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Nyugi már...

Rájöttek, hogy gáz van és segítséget kértek, ahelyett hogy kivágják mucsaröcsögére, legalább ezt értékelhetnéd.

És ha már nagyon tapasztalt vagy a macskákkal normális válasszal segíthetnél, de gondolom szereted felhúzni magad azon, hogy nem mindenki tökéletes nevelő és most osztod az észt.

Legyen szép napod!

2018. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7-es, mert egy macska biztos úgy születik, hogy érti a nem szót :D

Amúgy a mi cicáink már megtanulták, hogy hagyják abba, amit épp csinálnak, ha rájuk szólok, hogy "Nem!!", de ezt úgy értem el, hogy amikor hülyeséget csináltak, megpöcköltem az orrukat vagy vízzel lefröcsköltem őket és közben mondogattam, hogy "NEM, nem szabad". Azóta már nem kell se orron pöckölni, se levizezni őket, elég, ha csak rájuk szólok és már tudják, hogy nem tetszik valami :)

2018. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

#9 a macska azt a szót érti, amelyiket tiltásra használod. Nem sicc-cicc szótárral a kezében születik. Ha a nemet használod sicc helyett, akkor hihetetlen módon használni fog.


#8 nem értékelem, és nem volt szép napom.


Mindegyik válaszoló további agresszív megoldásokat ad tanácsként. Még senkinek sem tűnt fel?

2018. ápr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!