Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicát ingyen vagy...

Perzsa cicát ingyen vagy 10ezer forint alatt?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is azért perzsa mert úgy tudom az a legnyugodtabb macska. Van egy 3 èves kisfiam és nem szeretnèm hogy szétkarmolja egy túlpörgött macska. Menhelyen már voltunk de az összes macska nagyon fèlénk, meg se lehetett őket fogni. Szabolcs megyèben keresnèk ha lenne.
2018. ápr. 29. 13:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem kevered a ragdollal.A perzsák nem nyugisak.
2018. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de ilyen embernek nem való állat.
2018. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Ingyen vagy 10 ezer forint alatt még egy alvilági szaporító sem ad neked macskát.

Valóban perzsát pedig csak tenyésztőnél fogsz találni, amit nem kapsz meg 100 ezer alatt.

2018. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
esetleg tudsz valahol ingyen kocsit? vagy 100ezer alatt-olyat ami 2016-vagy kesobb jott ki, és tokeletes alapotba van?-na ez a te kerdesed kicsit atirva
2018. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg szeretnél macskát, akkor fogadj örökbe menhelyről. Állat vételnél nem arra kell törekedni, hogy minél olcsóbban megússzuk. Ha pedig később beteg lenne szegény állat, akkor gondolom akkor is spórolnál rajta.


Mellesleg szerintem hülyeség ilyet mondani, hogy melyik fajta a legnyugodtabb, stb. Mármint, oké, hogy általánosságban véve meg van, de szerintem egyed válogatja. Lehet kifogsz egy pörgős perzsát, de lehet, hogy egy nyugodtat.

2018. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon buta vagy!!!!

Perzsát,meg amúgy semmilyen normális fajtatiszta macskát nem kapsz 10 ezer forint alatt. Nem 100.000 Forintot akarsz írni? Ingyen max. úgy, hogy meghalt a gazdája vagy elköltöznek stb.

Fogadj örökbe egy pici házicicát, nem gáz, ha nincs a perzsára pénz. Szét katmolja egy túlpörgött macska????????!!? Még szét is darabolja és elássa élve, kicsit morvid, de te kezdted....


Házimacska is lehet nyugis, fiatalkorában persze játékosabb, kicsiként igen karmol, játszik, de nem hasogat szét senkit. Ez nem attól függ, hogy perzsa vagy nem, hogy milyen lesz a természete. Az ivartalanítás sokat segít, 6 hónapos kor körül.


De szerintem te ne tarts állatot!

2018. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%

Minden bántás nélkül, ha 10e huf a keret, akkor tényleg gondolkodj egy nagyobb plüssmacskában, de élő állatban.

Ha csak annyi a kitétel, hogy nyugodt legyen, civil macskamentők tudnának segíteni extra barátságos és nyugodt felnőtt macskához való hozzájutásban.

DE.

Egy macska biztonságos alapcsomagja az összes oltása és felszerelés még ha nagyon spórolunk sem fog megállni 25-30k huf alatt.

És gondolom, ha már figyelsz a gyereked biztonságára, akkor nem tennél mellé egy oltatlan macskát...

2018. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Fixme: "De ne élő állatban"
2018. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%

Azért a 25-30.000 Ft túlzás ám.

A féreghajtás (félévente 300-400 Ft), bolhairtó (2000 körül ez is több hónapra), oltások se drága annyira.

Tálból ehet egy nem használt sikér, mély tányérból, ihat margarinis dobozból stb. Játéknak egy bojt is megteszi, a kartondoboz hatalmas siker stb.

Plusz az ivartalanítás, kandúr 5.000 ft, nőstény 10 körül, Pesten drágább.

2018. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 9. én azt gondolom, hogy az oltások igenis relatív drágák:

[link]

Persze, nem kötelező, és lehet garas-harapdálni, hogy csak az olcsóbbat, de ha tényleg fontos a gyerek 130%-os biztonsága is, akkor bizony nem árt(söt) mindent beadni.

Szóval, még mindig tartom azt, hogy rendesen nem ússza meg az ember egy macska befogadását 20 alatt. Persze, amilyen gazdák ide kiírnak kérdéseket, azok tényleg nem költöttek ennyit soha rá...

2018. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!