Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy kiscicát,...

Befogadtunk egy kiscicát, majd hogyan tudjuk összeszoktatni a kutyákkal?

Figyelt kérdés

Kb olyan 5-6 hetes lehet (ismerősök találták egy nagy réten kirakva a testvérével). Most még karanténban van az egyik külön WC-nkben, mert még a fülatka meg ezek kikezelése tart nála. Gyakran beülök hozzá játszani, foglalkozni vele. Néha kiveszem onnan az ölemben, és a 2 kutyánk (bichon típusúak) csak szaglászva érdeklődnek (van másik macskánk is, így nem hiszem, hogy bántanánk, ilyen reakciót nem éreztem náluk). A macska csak figyeli őket, de amint picit lejjebb hajolok, akkor elkezd nagyon fújni meg borzolni aszőrét.


Még várjak ezzel vagy most bőven elég az első körön, hogy amíg tart a karantén és nem kinti cica lesz, addig az ölemből szemlélődik?


Kb 8 hetes koráig tervezzük bent tartani, aztán fokozatosan kinti macskává nevelni (esténként el vannak zárva, a hátsó fészerben ki van nekik alakítva egy hely).


Konkrétabb későbbi összeszoktatásra arra gondoltam, hogy miután ezek a fertőzős veszélyek kizáródnak, azután a kutyákkal külön külön a szobámban összeszoktatom őket a felügyeletem alatt. Persze miután megismeri a macska a helyet, főleg, hogy az egyik kutyának ott a fekhelye, szóval azt is tudná szaglászni.



2018. máj. 1. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Figyelem, lehet, nem fog tetszeni.

A Rotim és a házicicám ugyanígy voltak egymással. Úgy szoktattam össze őket, hogy összeengedtem őket, egy légtérbe, természetesen azonnal fújni, morogni kezdtek egymásra. Abban a pillanatban lekevertem egyet-egyet nekik. Ezt csináltam kb. egy óráig, azóta a legjobb barátok.

2018. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, bár én légycsapóra gondoltam, a kutyák megvannak annyira nevelve, hogy egy erőteljes rájuk szólás is teljesen hatásos. :)
2018. máj. 1. 16:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, én a macska reakciói miatt aggódom, nem az ölebekétől, úgy, hogy az egyik még az előző macskánkkal játszott is rendszeresen.
2018. máj. 1. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :D
2018. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!