Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogy lehet összeszoktatni hamar új cicát a régiekhez?

1 hete érkezett, de egyik cica se fogadta el. Fújnak rá és verekszenek. Morognak rá ha közelükbe ér a kis cica.

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, macska, összeszoktatás

08-10 23:28  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nekem is van most kiscicám, szerencsére a nagy macska hamar megszerette. Kb 3 hét alatt nagyon jóban lettek, meg is lepődtem. Persze eleinte nagyon fújt rá a nagy, meg jó párszor meg is pofozta, de a kicsi nem adta fel és most már nagy az összhang.
Nem hiszem, hogy ezt lehet siettetni, hagyni kell had rendezzék le egymás közt. Persze figyelni, nehogy a nagy komolyan bántsa a kicsit.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 08-11 02:05 Privát üzenet
Gyorsan? Sehogy.
A macskák nem szeretik a változást. Idő kell nekik, részedről pedig sok-sok türelem.
Én egy 2 éves ivartalan kandúr mellé hoztam egy apró nőstényt. Kb egy hónapig tartott, amíg egyáltalán civakodás nélkül el tudtak menni egymás mellett. 3-4 hónap múlva pedig már közös almot használtak, összebújva aludtak.
Próbáld jutalmazni a "régi" macskákat ha a közelben van a kicsi. Valamint ha tényleg verekszenek akkor csak felügyelet alatt engedd őket össze.
Nem írtad, h hány macska van, kintiek/bentiek, ivarosak/ivartalanok, kandúrok/nőstények. Ennyire hiányos kérdésre nehéz hasznos választ adni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 08-12 21:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3 hete se szoktak össze. Sőt még jobban fújnak egymásra.

# 3/4Időpont 08-23 19:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kinti macskák. Így 4-en vannak már. A kandúr ivartalanított, a többi nőstény.

# 4/4Időpont 08-23 19:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Két kandúr cicát szeretnék összeszoktatni és ehhez kérnék tanácsokat! Tapasztalata van esetleg valakinek? Kicsit bonyolult a helyzet, részletek lentebb!
Hogyan lehetne két kiscicát összeszoktatni egy 3 és fél éves német juhász kutyussal?
Két 6 hetes cicát nem tudok összeszoktatni, mit tegyek?
Hogyan lehetne összeszoktatni két macskát?
Hogyan tudnám cicáimat összeszoktatni?
Segítség, hogyan lehetne őket összeszoktatni? Kérlek, adjatok néhány jó tanácsot, hogy barátkoztassam meg őket?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu