Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés
Haasinyul nevű felhasználó kérdése:

Cicám 13 hónapos, tegnap este óta nyálzik, nem eszik, pépesre törtem a kajáját és felhigítottam, ebből lefetyel. Megnéztem, fogköve nincs és csont sincs a szájában. Valakinek volt már hasonló tapasztalata a cicájával?

Az álla alatt a szőr csapzott a nyáltól, kedvetlen, bár az ölembe felugrik es nagyon gyengén dorombol.

Keress kérdéseket hasonló témákban: nyáladzás, étvágytalanság

máj. 15. 17:44  Privát üzenet  

A válaszok
Fájhat a foga. Mindenképp a fogával lehet valami, mert a nyáladzás és a nemevés erre utal. Valamint az, hogy kedvetlen, és gyengén dorombol, szintén arra utal, hogy rossz a közérzete. Lehet esetleg gyulladás. Mindenképpen vidd el állatorvoshoz. A fájdalmai miatt nem tud enni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 15. 17:55 Privát üzenet
Attól, hogy nincs fogköve, még lehet probléma a fogával. A mi cicánkkal is ez volt, folyt a nyála, nem csukta be a száját, nem evett, pár fogát ki kellett húzni. Vidd állatorvoshoz minél előbb.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 15. 18:43 Privát üzenet

A torka milyen?

Kinti vagy benti?

Kapott macskaleukozis ellen oltást?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 15. 18:50 Privát üzenet
Állatorvos, mielőbb!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 15. 20:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kinti cica, nincs még oltva. Köszönöm mindenkinek a segítséget, ma viszem állatorvoshoz.

# 5/7Időpont máj. 16. 07:36 Privát üzenet

Na, lett valami eredmény?

Ha ennyi idősen még nem kapott oltást, akkor bizony lehet, hogy nagyobb a gond, mint néhány fájó fog.

Reméljük, hogy nem így van, de mindenképpen kezdjetek bele az oltási programjába, kinti cicánál különösen fontos.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 17. 10:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Voltunk állatorvosnál, valami felsértette az ínyét.Kapott oltást, ecsetelték. Már teljesen rendbejött, jó étvággyal eszik, visszatért a játékos kedve is.Nem tudom mitől lett a sérülés a szájában,mert száraz eledelt és szaftos cicakaját eszik,konyhai maradékot soha nem kap.

# 7/7Időpont máj. 24. 06:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mandulaműtét után 4 héttel még mindig fájnak az állkapocs-csont alatti nyirokcsomók (előtte is ez volt a problémám, változó helyeken szúró, húzó érzés). Van valakinek hasonló problémája?
Ehhez hasonló sorozatokat ismertek amik érdekesek? Archer, family guy, cleveland show, brickleberry, amerikai fater, így jártam anyátokkal, jóbarátok, két pasi meg egy kicsi, the...
Tudnátok a Kékpróbához, a Castle-höz vagy a Dr. Csonthoz hasonló sorozatokat?
6 és fél éves kisfiamnál enyhe csont meszesedést találtak, nagyon válogatós, sajnos kevés ételt hajlandó megenni, vitamint csak tablettába tudom neki adni. Volt valakinél hasonló?
A barátnőm macskái elkaptak valamilyen fertőző macskavírust, volt velük orvosnál kaptak injekciót és gyógyszert is, egyenlőre nem túl sokat esznek és csont soványak, valakinek...
Úgy érzem mozog a maradandó (csont) fogam. Legalábbis azt hiszem mert nem nagyon csak egy picit. Megállítható valahogy ez a folyamat? Vagy esetleg vitaminnal. A foggal nincs...

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!