Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 és fél éves kisfiamnál...

6 és fél éves kisfiamnál enyhe csont meszesedést találtak, nagyon válogatós, sajnos kevés ételt hajlandó megenni, vitamint csak tablettába tudom neki adni. Volt valakinél hasonló?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy és mellékvese miatt járunk folyamatos kontrollra,eddig még nem kaptunk rá gyógyszert,mert az egyik érték kompenzálja a másikat,lassabban növekszik,ezért küldték röntgenre
2015. szept. 9. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy meszesedés nem vitamin hiány hanem vitamin tultengés miatt lehetne.


Nekem elég sok vesekövem van és ezért küldtek pajzsmirigy vizsgálatra, mert a mellékpajzsmirigy túlmüködése lehet, hogy a kálciumot nem tudja lebontani, így a vesében és más helyeken kálcium túltengés lehetséges.

Èn mindenképpen szakemberrel beszélnék erröl. Keress egy jó gyerekorvost, és kérdezd ki, hogy mik lehetnek ezek a dolgok...

2015. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen arra kezdték el vizsgálni,a nyakánál a bőre is barna foltos,csak már elég rég óta húzódik,remélem most már kapunk valami kezelést is rá
2015. szept. 9. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

én is arra gondoltam, pl a kálciumtúladagolás okozhat hasonlót

meg olvastam olyat, igaz anyákra vonatkozóan, hogy a csontba(vagy csontvelőbe?) nem tud beépülni a kálcium, tehát ha onnan elvonja a magzat terhesség alatt, már pótolhatatlan és felgyorsítja a csontritkulást is.


ebből kiindula a gyermeknek magzati korban kálciumhiánya is lehetett, amitől a csontjaiba nem épült be

2015. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!