Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legjobb módszer kismacska...

Mi a legjobb módszer kismacska arcának a megtisztítására?

Figyelt kérdés
Az alomban az egyik kismacska sokkal kisebb és gyengébbnek tűnt mint a többi, megnéztem és tényleg úgy volt, szoptat még az anya de a többi már futkos meg játszik, ez meg csak ül és sír lényegében. Vettem tejpótló tápszert és etettem de amíg nem tisztítottam le az orrát nem is bírt volna nyelni mert megfullanda szerintem, gondolom ezért sem evett és/vagy ki is taszította a többi mint a "leggyengébb láncszem" .. Sikerült megtakarítsam nagyjából de az egyik orrluka még totál le van zárva, mi a legjobb módszer erre? Lehet megválaszolom a kérdésemet...de langyos kamilla tea? Ha esetleg van más hasznos módszer is ami feloldja ezt a száradt nyálkás dolgot akkor szívesen fogadom a tippeket!

2018. máj. 17. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A kamilláról megoszlanak a vélemények, van aki szerint csodajó, mások szerint szárít, nem jó a szemnek. Az orrát szerintem sima langyos vizes ruhával tisztogasd meg.

Hányan vannak az alomban? Úgy tudom, az erősebb picik túródnak az anya fejéhez legközelebbi cicikhez, mert azokban több a tej. A gyengébb meg a hátsó emlőkhöz szorul, ahol rosszabbak az esélyek. Macskának való tápszert vettél? Mert a babáknak való nem jó neki, állatpatikában, Fresnapfban vagy ilyen helyen érdemes venni. Ha már eszi a kiscica-konzervet, akkor pedig azt érdemes neki adni.

Fontos még tudni, hogy a férgek is akadályozzák a súlygyarapodást. Ha bélférge van, akkor legyengül, nem fejlődik... Persze egy pici cicát nem lehet akármivel féregteleníteni, állatorvosnak kell megmondania, hogy milyen dózist kaphat.

2018. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem normális, hogy ilyen az orra. Nem kamillázni, meg otthon kísérletezgetni kell, hanem el kell vinni orvoshoz, mert simán lehet macskanátha is, ami kezelés nélkül halálos.
2018. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Öten vannak az alomban. Gondolom és remélem ,hogy nem férges mert akkor valószínűleg a többi is az lenne de mindegyik jó húsban van, inkább valószínű ,hogy kitúrták. Viszont szinte biztos , hogy közrejátszott az is , hogy el volt dugulva sokat az orra, mert amikor rájuk néztem pár hete, akkor is az egyik tüsszögött sokat de nem tudtam még akkor megmondani , hogy melyik mert több majdnem teljesen azonos is lett köztük, és gondolom azóta is taknyos maradt és eldugult mert rászáradt..


A tápszer pedig Repeta , mást nem is tudtak adni , de ez direkt kismacskáknak tejpótló tápszer.


Na meg ha azt el nem felejtettem mondani.. ha épp játszik a 4 másik de az anya ott van bent a helyükön akkor se nagyon szopizik, letakarítottam a jó előbb a fejét amennyire tudtam és úgy raktam oda az anyjához de megint csak úgy ült ...ezt viszont már nem tudom miért csinálhatja. Szóval maradok annál , hogy megpróbálok mindent amit tudok , tisztántartom és etetem.

2018. máj. 17. 16:32
 4/8 A kérdező kommentje:
2.nak, most kerestem rá a macskanátha tüneteire és valószínűleg tényleg az, őszintén nem is nagyon hallottam még róla mert sose volt ilyen bajuk nálunk macskáknak, sőt ilyen csipás szemen kívül még semmi nem volt. Köszi!
2018. máj. 17. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem viszed orvoshoz, valószínűleg el fog pusztulni. A macskanátha súlyos, sokszor halálos betegség. Ráadásul fertőző.
2018. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy megfertőzi a többieket.
2018. máj. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

(Persze , hogy elfelejtettem megkérdezni az orvost)


Elvittem a cicát orvoshoz, kapott oltást, kenőcsöt a szemére, (kérdés kiírása előtt fél órával történt) de persze még étvágya azonnal nincsen... Addig is próbáljam cseppenként beletuszkolni amennyire megy? Utána meg kéne jönnie az étvágyának ha már hat a gyógyszer?


Ne kérdezzétek mit kapott nem emlékszek, azt mondta a doki valami erősebb antobiotikum, meg talán hogy 10 napos hatású..?

2018. máj. 18. 15:53
 8/8 A kérdező kommentje:
csak azért írom ha akárki véletlen megnézné a kérdést, felépült a cica, *-* eszik, játszik , élénk és gyarapodik a súlya :D
2018. máj. 19. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!